Will’in Final Sahneleri İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Çekildi

30.06.2010 10:14
Will’in Final Sahneleri İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Çekildi

Galata Film, dünya çapında bir projeye imza attı. İngiltere’de Liverpool Futbol Kulübü’nün desteği ve Strangelove Productions ile yapımcılığını üstlendiği sinema filmi Will’in final sahneleri İstanbul’da çekilerek, tamamlanmış oldu. Filmin konusu, 2005 yılı UEFA Şampiyonlar Ligi final maçına gelmeye çalışan 11 yaşındaki Will’in yol hikâyesi. Filmde Damien Lewis, Bob Hoskins ile birlikte efsanevi Liverpool oyuncusu Kenny Dalglish, halen oynayan Steven Gerrard, Jamie Carragher ve ünlü Türk teknik direktor Mustafa Denizli de rol aldı.

 

Ellen Perry’nin yönettiği ve Perry Eggleton, Kristian Kiehling, Brandon Robinson ile Nicolas Chagrin’in oynadığı Will, önümüzdeki aylarda Galata Film tarafından vizyona çıkarılıyor.

 

 

On bir yaşındaki Will, Liverpool futbol takımının dünyadaki en iyi taraftarıdır. Uzun zamandır ortalarda olmayan babası, İstanbul’da Liverpool’un oynayacağı yılın en büyük maçı için iki biletle aniden çıkagelir. Ancak Türkiye seyahatı öncesi Will’in babası aniden ölür. Bu seyahati gerçekleştirmeye kararlı olan Will, arkadaşlarının teşviki ile babasının anısını yaşatmak ve çok sevdiği Liverpool FC’nin yanında olmak için kendi başına yola çıkar.