Bir Barış Manço Serüveni, Senaryo Yarışması

30.06.2010 11:27
Bir Barış Manço Serüveni, Senaryo Yarışması

Türkiye’ye gelmiş en büyük sanatçılardan birisi olan Barşı Manço’nun anısına ve yaşam felsefesine dair bir film çekiliyor.  Filmin senaryosu Bir Barış Manço Serüveni ismiyle düzenlenen yarışma sonucunda belirlenecek.

 

Medyavizyon ve Müzikotek işbirliği ile düzenlenen Bir Barış Manço Serüveni adlı senaryo yarışması; Manço’nun hayranı olan tüm amatör ve profestone senaryo yazarlarını bir araya toplayacak.

 

Son Başvuru 24 Eylül

 

Yarışmaya katılanlar, Manço’nun özgün kişiliğini yansıtmak koşuluyla, istedikleri türde senaryo yazmada özgür olacaklar. Medyavizyon.com.tr ve muzikotek.com.tr adreslerinden yapılacak başvurular için son tarih 24 Eylül 2010.

 

Yarışma Koşulları

 

1. Bu bir uzun metraj film senaryo yarışmasıdır ve tüm amatör, profesyonel senaryo yazarlarına açıktır.

 

2. Katılımcılar Medyavizyon ve Muzikotek web sitesinden katılım formunu ve şartlarını doldurup  , senaryo ile birlikte başvuru yapabilirler.

 

3. Yarışma konusu, herhangi bir kısıtlama olmaksızın “ BARIŞ MANÇO ” olup hayatı boyunca misyon edindiği değerler, toplumun tüm değişik kesimlerini ortak bir paydada  buluşturması, ve yalnızca milletimizin değil tüm insanlığın beklentisi olan sevgi,  barış, çevre teması  çerçevesinde işlenecektir.

 

Senaryo tamamen özgün bir hayal ürünü hikayeye  dayandırılabilinir, veya Barış Manço’nun hayatını anlatan biyografik bir çalışma olabilir.

 

4. Her yarışmacı yarışmaya sadece bir senaryo ile katılabilir.

 

5. Senaryo içeriğinde Barış Manço’nun besteleri, senaryonun kurgusu ile uygun olduğu ölçüde değişik yerlerde kullanılabilir.

 

6. Senaryo en çok 120 sayfadan oluşmalıdır.

 

7. Yarışmaya katılım için ekteki form doldurulacak, form ile birlikte bilgisayar ortamında yazılmış senaryo A4 boyutunda basılı olarak katılım formunda bildirilen adrese elden teslim edilecektir.

 

8. Yarışmaya son katılım tarihi 24 Eylül 2010’dur.

 

9. En başarılı 3 senaryo belirlenecek olup ,  1.lik 10’000 TL, 2. lik 5000 TL ,  3.lük ödülü ise 2500 TL’dir. Ayrıca mansiyonlar da verilecektir.

 

10. Medyavizyon tüm senaryoları arşivinde tutacak ve yarışma sonuçlarının açıklanacağı tarihten itibaren 1 yıl içerisinde filme çekilebilme konusundaki kararını saklı tutacaktır.

 

11. Katılım formunu imzalayarak bu yarışmaya katılanlar tüm katılım koşullarını peşinen ve geri dönülmez bir şekilde kabul ve taahhüt etmiş sayılacaktır.

 

12. Katılma koşulları bu madde dahil olmak üzere toplam 12 madde olarak hazırlanmıştır ve değiştirilemez.