Çekimleri Çok Yakında Başlıyor…

05.07.2010 11:15
Çekimleri Çok Yakında Başlıyor…

Serkan Ok’un yönettiği ve başrollerini Levent Ülgen, Didem Erol, Ali Düşenkalkar ile Serap Aksoy’un paylaştığı Kukuriku: Kadın Krallığı’nın çekimleri çok yakında başlıyor.

 

Adem ile Havva’dan bu yana uğruna kavgalar edilen, destanlara, edebiyatın unutulmaz yapıtlarına konu olan, sinemada her türlüsü işlenen KADIN-ERKEK ve aralarındaki iktidar savaşı, filmimizin ana temasını oluşturuyor. Bu savaş bazen komik, bazen traji-komik, bazen de trajik sonuçlar doğurmuştur. Kukuriku: Kadın Krallığı bunların hepsini içerir.

 

TEMEL BİLGİLER:

 

KUKURİKU- KADIN KRALLIĞI adlı film, BOLU - GÖYNÜK te çekilecek. Senaryo yazım aşamasından bugüne dek tam 1 yıl geçti ve Çekimler Temmuz ayında başlayıp Ağustos gibi bitecek. Filmin gösterim tarihi Ocak 2011. Filmin toplam maliyeti 2 milyon 225 bin TL .

 

SET İÇİN:

 

Film için kurulan set 45 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. 35 bin metrekare alan peyzaj çalışması ile yeşillendirildi yada çiçeklendirildi.

 

7 adet Yel değirmeni inşa edildi. 5 adedi elden geçirilip filme hazır hale getirilirken 2 adedi temelde inşa edildi.

 

Yeldeğirmenleri içi ev olarak kullanılacağından dokuya uygun dekore edildi.

 

3 Tır dolusu kereste kullanıldı.

 

Çevre köylerden 40 işçi 25 gün boyunca kusursuz bir set inşa etmek için çalıştılar.

 

Kasaba dışındaki göl kenarına 1 iskele, 1 kadınlar kahvesi, 1 ahır, kümesler, verandalar ve panayır alanı inşa edildi. Panayır alanında lunepark,alışveriş standları, gösteri çadırları, kıl çadırlar, yeme içme mekanları inşa edildi.

 

Çevre düzenlemesi için 317 fidan yada ağaç dikildi.

 

Bütün bu alan çekimler sonrası Göynük Belediyesi tarafından turistik amaçlı işletmek için kullanılabilecek. Yeldeğirmenlerinde hafta sonları konaklanabilecek veya eğitim amaçlı workshshoplar için kiralanabilecek.

 

FİLM İÇİN:

 

200 metre kumaş alındı 90 adet köylüler , 40 asıl oyuncular için toplam 130 kostüm dikildi.

 

Film için özel şarkılar bestelendi. Danslar için kareograf eşliğinde özgün figürler oluşturuldu.

 

Film boyunca çalışacak 120 figüran saptanıp eğitildi.

 

Özel eğitilmiş 4 at, Şile yakınlarındaki bir çiftlikten kiralandı. Atlar için özel yapılan ahırda kendi seyisleri ile film boyunca çekimlerde kullanılmak üzere kalacak.

 

Akıntılı nehirdeki sahne için özel sal inşa edilecek ve nehir çekimleri için dalgıçlar eşliğinde özel güvenlik önlemleri alınacak.

 

Set boyunca özel bir ambulans ve sağlık ekibi bekliyor olacak.

 

Çalışılan koşullar orman arazisi olduğundan yangına tedbir olsun diye sürekli itfaiye bekliyor olacak.