Sinemalar.com

Karateci Çocuk Geri Döndü!

Karateci Çocuk Geri Döndü!
7 Temmuz 2010

 

Columbia Pictures yapımı Karate Kid, 12 yaşındaki Dre Parker\'ın (Jaden Smith) öyküsünü anlatıyor. Dre, Detroit\'in en popüler çocuğu olabilecekten; annesinin (Taraji P. Henson) kariyeri ikisini de Çin\'e götürür.  Dre başlangıçta arkadaş edinme konusunda zorluk çeker ama sınıf arkadaşı Mei Ying\'e yakınlık hisseder –ve bu his karşılıklıdır— gel gelelim kültür farkı böyle bir arkadaşlığı olanaksız kılmaktadır. Daha da kötüsü, sınıfın kabadayısı olan Cheng, Dre\'ye düşman olur. Dre yalnızca biraz karate bilmektedir; kung fu diyarında, Cheng “karateci çocuğu” kolayca yere yapıştırır.  Yabancı bir ülkede yalnız olduğunu hisseden Dre\'nin, tamirci Bay Han (Jackie Chan) dışında konuşacağı kimsesi yoktur. Aslında bir kung fu ustası olan Bay Han ve Dre birlikte çalışmaya başlayarak bir dostluğa adım atar ve kung fu turnuvasında Cheng\'le son bir karşılaşmaya doğru ilerlerler.  Han, Dre\'ye kung fu\'nun yumruk ve savuşturmayla değil, olgunluk ve sükunetle ilgili olduğunu anlatırken, Dre de kabadayılarla yüzleşmenin, hayatının dövüşü olacağını öğrenir.

 

Columbia Pictures, China Film Group Corporation ortaklığında bir Overbrook Entertainment / Jerry Weintraub Yapımı olan The Karate Kid\'i sunar.  Filmin başrollerinde Jaden Smith, Jackie Chan ve Taraji P. Henson yer alıyor.  Yönetmen Harald Zwart.  Yapımcılar Jerry Weintraub, Will Smith, Jada Pinkett Smith, James Lassiter ve Ken Stovitz.  Senaryo yazarı Christopher Murphey.  Öykü Robert Mark Kamen\'a ait.  Yürütücü Yapımcılar Dany Wolf, Susan Ekins ve Han San Ping. Görüntü Yönetmeni Roger Pratt, BSC.  Prodüksiyon Tasarımcısı François Séguin. Editör Joel Negron.  Kostüm Tasarımcısı Han Feng.  Ortak Yapımcı Solon So.  Filmin müzikleri James Horner\'a ait.  Müzik Süpervizörü Pilar McCurry.

 

Tüm yorumlar (24)

Avatar
ummu_gulsum_56808 (Amatör) | 26 Ağustos 2013, 14:35

ÇOKK GÜZELDİ...

Cevap Yaz
0
1
tancu (Jön) | 1 Eylül 2011, 23:00

Kesinlikle mükemmel bir film. İzlerken kendinizi alamıyorsunuz filmden. Filmin her anını zevkle izliyorsunuz.

Cevap Yaz
0
1
alptekin23 (Amatör) | 8 Haziran 2011, 00:01

HAYATIMDA İZLEDİĞİM EN İYİ FİLMDİ İNŞALAH DEVAMI GELİR
 

Cevap Yaz
0
1
TwostarT (Star) | 10 Mayıs 2011, 11:44

Çok güzel filmdi. Jackie Chan nı acayip derecede çok seviyorum. Hiç sıkılmadan bütün gün filmlerini izlerim. Çok seviyorum ve bu filmdede harikaydı.

Cevap Yaz
0
1
delta-epsilon (Jön) | 14 Eylül 2010, 23:04

Zaman zaman diğer filmlere ince göndermeler de yapılmış... Bi arkadaş yazmış çubuklarla sinek yakalama yerine sineklikle vurma olayı:)  veya cilala parlat yerine ceketi as ceketi çıkar ceketi yere at ceketi giy... Ve filmin sonundaki dövüşme sahnesindeki tek ayak üzerindeki hareket...
Bu benzerlikler beni yıllar öncesine götürdü...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz