Sinemalar.com

Saraybosna Film Festivali’nde Türkiye’yi Temsil Edecek

Saraybosna Film Festivali’nde Türkiye’yi Temsil Edecek
12 Temmuz 2010

Tokat’ın Erbaa ilçesi ve İstanbul’da çekimleri gerçekleştirilen, Engin Günaydın, Binnur Kaya, Settar Tanrıöğen, İlker Aksum ve  Serra Yılmaz gibi değerli oyuncuların rol aldığı Vavien, festivalde yarışmaya layık bulunan dokuz filmden biri oldu.

 

Vavien daha önce 29. İstanbul Film Festivali kapsamında verilen Altın Lale Ödülleri’nde Ulusal Yarışma’da En İyi Film Ödülü’nü almış ve ayrıca, SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) tarafından En İyi Senaryo, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Müzik, En İyi Sanat Yönetmeni kategorilerinde de ödüllendirilmişti.

 

Saraybosna Film Festivali kapsamında 28 Temmuz’da gerçekleştirilecek filmin gösterimine oyuncuların yanı sıra yönetmenler ve yapımcı da  katılacak. Yarışmanın sonucu, festivalin son günü olan 31 Temmuz’da düzenlenecek tören ile açıklanacak.

Tüm yorumlar (5)

Avatar
Deniz-Ruya (Figuran) | 20 Temmuz 2011, 15:54

Güzel bir haber.Nitelikli bir film .Türk seyircisi acısındanda gurur duyulacak sanatcıların başarılı çalışması .Vavien yolun açık olsun.
Sinemaya gönül veren bu insanları umarım bu iyi niyetli ,samimi ,karşılıksız işleri hep böyle yolu açık olur.

Cevap Yaz
0
0
diotimaa (Efsane) | 1 Aralık 2010, 12:30

bizim izleyicimiz hak ettiği ilgiyi gösteremesdi bu filme ama allahtan ödüllerle başarısı alkışlanıyor..

Cevap Yaz
0
0
onu1 (Figuran) | 13 Temmuz 2010, 18:36

engin günaydın ile binnur kayanın bu ortak çalışmasını bende ilk izlediğimde çook sevmiştim şimdi bu festival dende büyük bir başarıyla çıkaçağından eminim

Cevap Yaz
0
0
Melomania (Profesyonel) | 12 Temmuz 2010, 15:05

Müthiş bir haber. 2009'un en iyi filmlerindendi, yürü Vavien!

Cevap Yaz
0
0
quietmansurya (Artist) | 12 Temmuz 2010, 14:11

vovvv bu habere çok sevindim. son zamanlarda türkiye\'de yapılan en farklı dram konusuna sahipti. umarım s.bosna film festivalinde başarılı olur.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz