Sinemalar.com

Çağan Irmak'tan Belgesel Haberi

Çağan Irmak'tan Belgesel Haberi
19 Temmuz 2010

Kendisi de Seferihisarlı olan başarılı yönetmen Çağan Irmak, Seferihisar\'ın  belgeselini çekiyor. Irmak\'ın çektiği belgesel, uluslararası Cittaslow Birliği (Sakin Şehir) üyesi İzmir\'in Seferihisar ilçesinin uluslararası platformlardaki tanıtımında kullanılacak. Belgeselde, Seferihisar\'ın doğal güzellikleri, yöresel lezzetleri, sakin şehir kriterleri kapsamında yapılan çalışmalar ile ilçedeki yaşlıların anlatımlarıyla geçmişten izler yer alacak.


Film müziği olarak bir süre önce müzisyen Demir Demirkan tarafından Seferihisar için özel olarak bestelenen ve ilçe halkına armağan edilen “Yavaş Yaşamalı” adlı şarkı kullanılırken, belgeselin seslendirmesi de Seferihisar\'da yaşamını sürdüren oyuncu Cihan Ünal tarafından yapılacak.


Seferihisar Belediyesi’nin isteği üzerine çalışmalara başlayan ve karşılığında para istemeyen yönetmen, filmi Ağustos ayında tamamlayacak. (Basın Bülteninden alıntıdır.)

Tüm yorumlar (5)

Avatar
zhr1803 (Dublör) | 19 Temmuz 2010, 22:24

zaten yaptığı işlerde daima başarıyı yakalayan bir isim eminim bu belgesel diğerlerine göre daha iyi olacaktır çünkü bir nevi memleketinin reklamını da yapmış oluyor.

Cevap Yaz
0
0
ozge-duygu (Amatör) | 19 Temmuz 2010, 17:08

Çağan Irmak çok başarılı ve yetenekli bi yönetmen.Bnce çok başarılı bi iş çıkcak ortaya.İzlemek isterim bu tür belgeseller de ilgimi çeker zaten bi de yönetmen Çağan Irmak olunca tereddütsüz evet :)

Cevap Yaz
0
0
Cutur (Artist) | 19 Temmuz 2010, 17:06

Cagan Irmak sa tamamdir kesinlikle super bisi olucak =)

Cevap Yaz
0
0
-ABBA- (Profesyonel) | 19 Temmuz 2010, 13:38

Çağan Irmak' ın çok başarılı bir iş çıkaracağından eminim yeniden. Güzel İzmir'in güzel İlçesi Seferihisar' ı çok güzel çekecektir eminim... Bir izmir'li olduğum için gayet memnunum.

Cevap Yaz
0
0
Phoven (Dublör) | 19 Temmuz 2010, 13:36

Her filmi olay oluyor, bakalım bu nasıl bir şey olacak.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz