Sinemalar.com

Türkiye'nin İlk Dans Filmi Uçan Melekler Geliyor

Türkiye'nin İlk Dans Filmi Uçan Melekler Geliyor
23 Temmuz 2010

H. C. film şirketi tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Türkiye nin ilk dans filmi olan “Uçan Melekler” isimli filmin Senarist ve Yönetmenliğini  Fırat GÜRSOY üstleniyor.

 

14 Haziran’da çekimlerine başlanıp 07 Temmuz’da çekimleri sona eren  “Uçan Melekler”in dansçı oyuncuları şu isimlerden oluşuyor: Aydan Uysal, Serdar Güder, Okan Aydoğan, Melis Evirgen, Süleyman Bölek, Mihriban Taşdöğen, Serap Çetintürk, Michael Yiğit, Yavuz Topuz, Deniz Kidır.

 

Dansçılara eşlik eden diğer oyuncu kadrosunda yer alan isimler şöyledir: Aytaç Arman, İpek Tenolcay, Gözde Sinem Öztürk, Taylan Güner, Çelik Bilge, Mine Bıçakçı, Yekta Öncel, Asuman Şener ve Ali Yaylı. Filmde konuk oyuncu olarak ünlü gazeteci İDİL ÇELİKER de yer almıştır.

 

Özellikle dans sahnelerinde Türkiye’nin birçok iyi dansçısı konuk olarak yer almıştır. Aynı zamanda ünlü solist Ege Çubukçu bu seneki çıkış parçası ile filme katkıda bulunmuş ve konuk oyuncu olarak filmde yer almıştır. Kitleleri tarafından tanınan ve sevilen dj ler XXXL, Big O, Efe Yılmaz performanslarını sergilemiş ve filmin içerisinde misafir olarak bulunmuşlardır. Filmin dans kareografları ise Irving Ressurrection tarafından tasarlandı ve uygulandı. Filmin grafiti ve airbrush çizimleri GÖLGE tarafından yapıldı.

 

Müzikal - Drama türündeki “Uçan Melekler”  hırs, özlem, dans, başarı, eğlence, sevgi ve aşk  temalarını drama başlığı altında topluyor.

 

Sinopsis

 

Çocukluğunda ailesini kaza sonucu kaybedip yalnız başına sokaklarda yaşam mücadelesi veren Melek’in öyküsüdür. Melek (Aydan Uysal) bebek yaşta ailesi ile Antalya’ya tatile giderken büyük bir kaza geçirir ve tek kurtulan olur. Hayatında sürekli inişler ve çıkışlar yaşayan Melek’in tek destekçisi dostu Koray’dır.. Koray (Okan Aydoğan) da durumu iyi olmayan bir sokak çocuğudur. Tek ortak noktaları çok iyi dans etmeleri ve bunu profesyonelce her geçen gün geliştirmeleridir.

 

Melek genç ve güzel bir kız olmuştur. Dostu Koray ile çok mutlu bir hayat geçirirken aldığı bir haber onu İstanbul’a doğru yola çıkarır. Babası tarafından bir daire bırakılmıştır. Bir çok geceler İstanbul’u hayalinde gören ve düşleyen Melek şimdi bu karmaşık iç içe geçmiş şehrin tam ortasındadır. Burada yeni dansçı arkadaşlarla tanışır. (Serdar Güder, Melis Evirgen, Süleyman Bölek, Mihriban Taşdöğen, Serap Çetintürk,Yavuz Topuz, Deniz Kidır).

 

Uçan Melekler adında çok güzel bir dans grubu kurarlar. Büyük bir dans yarışması organizasyonunun finaline kalırlar. Şimdi tek düşündükleri ve çabaları bu yarışmayı kazanabilmektir. Çünkü rakipleri çok ama çok kuvvetlidir. Bir genç kızın dansı ile varolma çabasını dile getirmeye çalışan R & B Hip Hop ve Break Dance üzerine müzikal bir dramadır.

Tüm yorumlar (26)

Avatar
danceboy (Dublör) | 27 Kasım 2010, 13:48

bızım turk sinema sektoru artık oynatıcak adam bulamadı ıkı yarısmacıya fılm yapmıslar sonuc ne hayal kırıklıgı

Cevap Yaz
0
0
Kahveicelim (Dublör) | 26 Temmuz 2010, 19:54

Aydan ve Okan\'ı yarışmadan beridir takip ederim, işlerinde çok iyi olsalar bile filmden umutlu değilim.Esasen müzik de beni tatmin etmedi.Bilmiyorum umarım yüzlerine gözlerine bulaştırmazlar ve iyi birşeyler ortaya çıkar..

Cevap Yaz
0
0
SpectatorAyAzForEva (Figuran) | 26 Temmuz 2010, 19:47

boru gibi film olacağına herkesle iddaya girerim ama herkesle çünkü türk sineması daha bu tarz filmlere uygun olmadıgını daha önceleri gördük örneğin korku filmleri olsun aksiyon olsun kitlemiz bunlara hazır değil sadece ara sıra komedi de güzel filmler görüyoruz oda cem yılmaz sayesinde :) filmin trailer ını görmeye bile gerek yok diyorum 1/10

Cevap Yaz
0
0
sunken (Dublör) | 26 Temmuz 2010, 14:12

Pek iyi değil gibi geliyo bilmiyorum :))  filmin ismi itici geliyo belki de :)x)

Cevap Yaz
0
0
sacarface (Amatör) | 26 Temmuz 2010, 11:15

heralde bizimkiler modern dans yapmamıştır. bizim kültürde zeybek var çiftetelli var bunlara uyugun bir müzikal dans filmi bizi daha iyi yansıtır diye düşünüyorum ne kadar zor olsada =))

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz