Sinemalar.com

Kurtlar Vadisi Filistin'in Çekimleri Başladı

Kurtlar Vadisi Filistin'in Çekimleri Başladı
3 Ağustos 2010

Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus\'ta birçok film çekildiğini, en büyük ilginin \"Kurtlar Vadisi Filistin\" filminin gördüğünü belirtti. Filmin Tarsus\'ta çekilmesinden dolayı mutluluk duyduklarını belirten Kocamaz, Tarsus\'un tanıtımı açısından iyi bir gelişme olduğunu söyledi.

 

Çekimleri Tarsus, Adana ve Mersin’de gerçekleştirilecek olan “Kurtlar Vadisi Filistin”in dev oyuncu kadrosunda Necati Şaşmaz, Gürkan Uygun, Kenan Çoban, Erdal Beşikçioğlu, Nur Aysan, Mustafa Yaşar, Erkan Sever, Zafer Diper ve Umut Karadağ yer alıyor.

 

5 Kasım 2010’da Türkiye ve dünyada aynı anda vizyona girecek “Kurtlar Vadisi Filistin” filminin yapımcılığını Pana Film adına Raci Şaşmaz üstlenirken, senaryosu Raci Şaşmaz, Bahadır Özdener ve Cüneyt Aysan tarafından kaleme alındı. Filmin yönetmenliğini ise Zübeyr Şaşmaz üstleniyor. Kurtlar Vadisi Filistin’in Özel Efekt (Special Effects) koordinatörlüğünü Mark Meddings ve dublör koordinatörlüğünü Dusan Hyska yapıyor. Görüntü yönetmenliğini Selahattin Sancaklı’nın yaptığı filmin müzikleri de Kalan Müzik’e ait…

 

Filmin konusu ise şöyle:

 

Gazze’ye insani yardım malzemeleri götürmeye çalışan gemilere yapılan kanlı baskın üzerine Polat Alemdar ve arkadaşları Filistin’e gitmiştir. Yapılacaklar bellidir: Bu baskının askeri planlayıcısı ve yürütücüsü olan İsrailli komutan ele geçirilmelidir.

 

Filistinlilerle kurulan ilk temaslar sayesinde hedefine adım adım yaklaşmaya çalışan Polat Alemdar’ı bazı sürprizler beklemektedir. Hedeflerindeki kişi olan Moşe Ben Eliezer’in kural tanımaz gaddarlığı ve teknolojik imkânları işleri zorlaştırmaktadır. Polat, Moşe’ye ulaşmaya çalışırken, Filistin’de masum insanların nasıl öldürüldüklerini görür. Moşe, köyleri yıkmakta, çocukları öldürmekte ve Polat’a yardım eden herkesi hapse atmaktadır.

 

Ancak teknolojik imkânlar ve kural tanımazlık, Moşe’yi kurtarmaya yetmeyecektir.

Tüm yorumlar (32)

Avatar
golgeman28 (Dublör) | 23 Kasım 2010, 20:50

Merakla bekliyorum. Umarım sinemada izleme şansı bulurum (işten güçten ) :P

Cevap Yaz
0
0
istiska (Profesyonel) | 8 Eylül 2010, 04:23

Heyecanla bekliyorum, çok iyi oyunculuk sergiliyorlar ve halkın nabzına göre senaryosu var..

Cevap Yaz
0
0
BenDenizzz (Figuran) | 25 Ağustos 2010, 11:05

Filmin vizyona girdiği ilk gün gitmezsem şer efsizim

Cevap Yaz
0
0
Xxa (Figuran) | 21 Ağustos 2010, 04:21

dikkat "FİLİSTİN" gerçekten dünyayı biraz yalpalatmaya yetecek bir film olacak.Bi dizideki bölümde israil bağrağına kan geldi die neler oldu haha.Bu filmi ve oluşturacağı etkiyi gerçekten çook merak ediyorum YAKIŞIRR ! ! !

Cevap Yaz
0
0
bhdr26 (Figuran) | 18 Ağustos 2010, 11:58

bu hamur çok su götürür, altın yumurtlayan kaz gibi. biz daha çook kurtlar vadisi filmi görürüz. zaten dizide de polatın çocuğu oldu, bayrağı o devralacak galiba. ama her şeye rağmen bir türk filmi olmasından dolayı izlenebilir.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz