Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

06.08.2010 10:52
Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

 

CİDDİ BİR ADAM

 

Coen kardeşlerin yönetmen koltuğunda oturduğu Ciddi Bir Adam, komedi türünde olan ve konusu 1960’larda geçen ortadirek  fizik profesörü Larry Gopnik’in hayatını anlatmaktadır.  Başrollerinde Simon Helberg, Adam Arkin, Richard Kind, Amy Landecker ve Fred Melamed yer alıyor.

 

Coen kardeşler filmlerini hafif ama karanlık bir döneme ait bir film olarak tanımlıyorlar.  Fargo\'nun geçtiği Minnesota\'da bir Yahudi kasabasında geçen film, bir anlamda Coen kardeşlerin, üniversitede öğretim görevlisi olan anne ve babalarıyla geçirdikleri çocukluklarını perdeye taşıyor.

 

Filmin öyküsü 1967 yılında geçiyor. Ortadirek fizik profesörü Larry Gopnik\'in hayatı altüst olmuştur: Karısı Judith, onu havalı iş arkadaşı Sy uğruna terk edecektir. İşsiz kardeşi Arthur hâlâ kanepesinde yaşamaktadır. Oğlu esrar almak için, kızı da estetik ameliyat için cüzdanından para aşırmaktayken Larry Gopnik daha da dibe vurmamak amacıyla üç farklı hahama danışmaya karar verir. Acaba tüm dertlerini sona erdirecek, ona yardım edebilecek aralarından güvenilir bir dost çıkabilecek mi?

 

SALT

 

Phillip Noyce’ın yönettiği ve Angelina Jolie, Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor ile Andre Braugher’ın oynadığı Ajan Salt, gerilim türünü sevenleri sinema salonlarına toplamayı hedefliyor.

 

Evelyn Salt, görevi, şerefi ve ülkesi üzerine yemin etmiş bir CIA ajanıdır. Ancak bir itirafçının onu Rus ajanı olmakla suçlamasıyla bağlılığı test edilecektir. Salt sahip olduğu tüm gizli görev tecrübesini kullanarak kendini temize çıkarmak amacıyla kaçar. Salt’ın masum olduğunu kanıtlamak için gösterdiği tüm çaba, hakkındaki şüpheleri arttıracak ve geriye yanıtlanması gerekn bir tek soru bırakacaktır: “Salt kimdir?”

 

VAHŞET SAPAĞI

 

Ölmeden önceki son saatinizin internetten canlı yayınlandığını bilseniz, kaçabilir miydiniz?

 

Tüyler ürpertici gerçek olaylardan yola çıkan film, daha önce kısa korku filmlerine imza atmış Norveçli yönetmen Severin Eskeland’ın ilk uzun metraj filmi. Kanada yapımı olan film gelirim türünde.

 

Filmin başrollerinde Luc Picard, Isabelle Guerard, Guillaume Lemay-Thivierge, Suzanne Champagne, Sylvie Boucher, Louison Danis, Jeff Andrews, Emilie Labranche, Roberto Mei, Sandra Lecouteur ve Gil Leveck gibi isimler yer alıyor.

 

Norveç’e geri dönen Lina ve Martin’in arabayla seyahat ettiği yolun önü kesilmiştir. Polis, onlara İsveç ormanındaki kestirme bir yola sapmalarını söyler. Ancak peşi sıra yaşadıkları olaylar onları karanlık koruluklarda çaresiz bırakır, üstelik olanların hiçbiri tesadüfî gözükmemektedir. Lina ve Martin, kesintisiz bir şekilde gizli kamerayla görüntülendiklerinin ve internette canlı yayınlanan bir snuff filmde başrolü oynadıklarının farkında değildir.

 

ZORLU GÖREV

 

Nicholas Stoller’ın yönettiği ve Jonah Hill, Russell Brand, Elisabeth Moss ile Rose Byrne’ın oynadığı Zorlu Görev komedi türüyle bu hafta sinemalardaki yerini alıyor.

 

\'Hırslı biri olan 24 yaşındaki Aaron Green’e kariyerini etkileyecek önemli bir görev verilmiştir. Londra’ya uçacak ve dünyaca ünlü Hollywood’un efsanevi rock ilâhını Los Angeles’daki Greek Theatre’da büyük bir geri dönüş konseri vermesi için ikna edecek, ona 3 gün eşlik edecektir. Plâk şirketindeki patronu Sergio Roma, onu uyarır: Bu sanatçı dünyadaki en kötü insandır.