Alkışlar bu kez Güdük Necmi için

09.08.2010 09:52
Alkışlar bu kez Güdük Necmi için

Etkinlik: Ustalara Saygı Toplantısı – Halit Akçatepe

Düzenleyen: Beşiktaş Belediyesi

Tarih: 9 Ağustos 2010 Pazartesi

Yer: Arnavutköy Satış Meydanı

Saat: 21.00

 

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, Yeşilçam’da yüzümüzü güldürenlerin başında gelen sanatçılardan Halit Akçatepe için gerçekleştirilecek gece ile sürüyor. Yaz aylarında “Park Buluşmaları” kapsamında açıkhavaya çıkan “Ustalara Saygı” toplantılarının 9 Ağustos Pazartesi akşamındaki konuğu “Hababam Sınıfı”nın unutulmaz “Güdük Necmi”si oluyor. Faruk Şüyün’ün hazırladığı etkinlik, Arnavutköy Satış Meydanı’nda saat 21.00’den itibaren takip edilebiliyor.

 

Tiyatrocu bir ailenin çocuğu olan, dolayısıyla kamerayla ve sahneyle çok erken tanışan Halit Akçatepe, bir ömrü tiyatro salonlarında ve setlerde geçirmiş bir usta.

 

“Mavi Boncuk”, “Köyden İndim Şehire”, “Tatlı Dillim”, “Gülen Gözler”, “Şaban Oğlu Şaban”, “Süt Kardeşler”, “Canım Kardeşim” gibi neredeyse her akşam televizyonlarda birinden birine tesadüf ettiğimiz onlarca Yeşilçam klasiğinde rol alan Halit Akçatepe’nin en unutulmaz kompozisyonlarından biri hiç kuşkusuz “Hababam Sınıfı” serisinin kilit karakterlerinden “Güdük Necmi”. Yıllar sonra çekilen yeni “Hababam Sınıfı” serisinde de aynı karakterin orta yaşlılığını canlandıran Halit Akçatepe, şu sıralar televizyonun en sevilen komedi dizilerinden biri olan “Geniş Aile”de de ailenin dedesi Nadir’i canlandırarak ustalığını konuşturuyor.

 

“Hababam Sınıfı” serisinin yazarı Rıfat Ilgaz’ın oğlu yayıncı Aydın Ilgaz’ın, oyuncu dostları Ayşen Gruda; Erol Keskin ile Tuncay Özinel’in ve eczane sahibi arkadaşı Kazım Aykanat’ın ustayla ilgili anılarını, duygu-düşüncelerini paylaşacakları etkinlikte, “Geniş Aile”si de Halit Akçatepe’yi yalnız bırakmıyor. Sevilen dizinin oyuncularından Bihter Dinçel, Fırat Tanış, Mine Teber, Tanju Tuncel ve sürpriz isimlerle yönetmen Ömer Uğur, “Ustalara Saygı” toplatısının konukları arasında yer alıyor.

 

“Ustalara Saygı” toplantıları yaz dönemi etkinlikleri, 11 Ağustos’ta Yılmaz Atadeniz için Abbasağa Parkı’nda düzenlenecek geceyle devam ediyor.