Sinemalar.com

Çılgın Hırsız Eğlenceli Klipleriyle Sinemalar.com'da

Çılgın Hırsız Eğlenceli Klipleriyle Sinemalar.com'da
13 Ağustos 2010

3 Eylül’de Türkiye’de vizyona girecek olan Universal Pictures filmi Çılgın Hırsız (Despicable Me), kötülük yaparak mutlu olan koca bir adam ile çok büyük bir hırsızlık yaparken hayatına giren üç küçük çocuğun hikayesini anlatıyor.
Dünyanın en büyük kötü adamı Gru (orijinalinde Steve Carell seslendiriyor) ve yardımcıları “minyonlar” dünya tarihindeki en büyük soygunu planlamaktadırlar. Büyük hırsızlıkta hedef “Ay”dır. Kötülük planında her şey hazırdır; küçültme ışınları, dondurucular, karada ve havada savaşa hazır araçlar… Plan dışı ortaya çıkan ise üç küçük çocuğun Gru’ya hiç bilmediği bir şeyi gösterecek olmasıdır: içindeki baba olma potansiyelini!

 

 

Çılgın Hırsız

 

Çılgın Hırsız filminin diğer kliplerini görmek için lütfen buraya tıklayınız. 

 

Çılgın Hırsız’da kimin yaramaz, kimin terbiyeli olduğu ilk etapta belirsiz olsa da, hikaye ilerledikçe her şey ortaya çıkıyor. Gru insanlara kötülük yapmaktan hoşlanan bir karakter olarak ilk anda beliriyor. Alışveriş kuyruğundakileri dondurarak öne geçiyor, küçük bir çocuğu ağlatmak için ona balon hediye ediyor. Yüzyılın suçunu işlemeye hazırlanırken ise hiç bilmediği engellerle karşılaşıyor, babalık duygusu gibi… Gru’yu destekleyen anne karakteri (Julie Andrews) ise oğlunun yaptıklarını eleştiren ve biraz yetersiz bularak zekice davrandığını düşünen bir karakter… Gru’nun can düşmanı ise yine kötülük peşinde olan asosyal bir Vector, o da kendince çok başarılı bir kötü.

 

Çılgın Hırsız’ın en önemli karakterleri ise “minyonlar”. Gru’nun dünyasında çok önemli yer tutan her biri farklı özelliklere sahip minyonlar filmin en eğlenceli unsurları aynı zamanda. Yeraltında yaşayan minyonlarkomik ve yaratıcı hayal gücünün eserleri. Masumluk ve fesatlığı bir arada bulunduran kendilerine has bu yaratıkların özel dilleri bile var.

 

Yönetmenliğini Oscar adayı Chris Renaud (kısa film “No Time For Nuts”) ve Pierre Coffin’in (Pat et Stanley) yaptığı Çılgın Hırsız’da, The Office adlı dizinin yıldızı Steve Carell yanı sıra seslendirmede önemli oyuncular görev alıyor. Romantik komedilerin genç oyuncusu Jason Segel, Nickelodeon yıldızı Miranda Cosfrove ve Oscar ödüllü efsanevi oyuncu Julie Andrews. Filmin yapımcıları ise Meleandri’yle birlikte, Janet Healy ve John Cohen.

 

Sergio Pablos’un hikayesinden Cinco Paul ve Ken Daurio tarafından senaryolaştırılan animasyon komedinin müziklerinde de başarılı bir ekibin imzası var. Grammy ödüllü sanatçı ve satış rekorları kıran müzik yapımcısı, filmin müziğini Heitor Pereira’yla (İlişki Durumu: Karmaşık, Beverly Hills Çuvava) birlikte yapan Pharrell Williams.

 

Yapımcılardan John Cohen’in hepimizin içinde ifade edilmeyi bekleyen kötü bir yan olduğunu keşfettiğini söylerken,  Gru karakterinin içindeki kötülük sayesinde filme müthiş komedi unsurları kattıklarını belirtiyor…

 

Çılgın Hırsız Gru, minyonlar ve üç küçük afacan Margo; Edith; Agnes 3 Eylül’de Türk izleyicisiyle buluşacak…

Tüm yorumlar (6)

Avatar
korteks (Figuran) | 16 Ağustos 2010, 18:27

Steve Carell (Gru) karakterini seslendirecek türkiyede ise Ata Demirer hal böyleyken merakla beklediğim animasyon çalışmaların biri.

Cevap Yaz
0
0
ASIMELEK (Dublör) | 15 Ağustos 2010, 17:20

BENDE SİNEMADAYKEN REKLAM OLARAK VERDİ MERAK EDİYORUM.

Cevap Yaz
0
0
tugcm (Artist) | 15 Ağustos 2010, 11:05

Sinemadayken reklamı verilmişti. Gayet eğlenceli bir film olacağa benziyor.

Cevap Yaz
0
0
sayloncan (Dublör) | 14 Ağustos 2010, 01:06

zaten filmin fragmanlarını kliplerini izleyince bayılmıştım gitmeliyim bu filme demiştim şimdi bide ata demirer seslendirio die okudum artık nasıl keyifli bi film ortaya çıkar siz tahmin edin...

Cevap Yaz
0
0
Halki (Profesyonel) | 13 Ağustos 2010, 15:58

Merakla beklediğim filmler arasında bu hırsızda var. Vizyona girmesine az kaldı ilk fırsatta izlemek istiyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz