Sinemalar.com

Kars Öyküleri Avrupa Forumu’nda Gösteriliyor!

Kars Öyküleri Avrupa Forumu’nda Gösteriliyor!
17 Ağustos 2010

Kars Öyküleri, 30 Ağustos’ta dünya liderlerinin katılımıyla Avusturya’da düzenlenecek Alpbach Avrupa Forumu kapsamında gösterilecek.

 

Ankara Sinema Derneği ve Kars eski Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu’nun girişimleriyle Gezici Festival kapsamında düzenlenen senaryo yarışması sonucu seçilen beş öykünün beyaz perdeye taşındığı, tüm çekimleri Kars’ta gerçekleştirilen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği yapım sonrası desteğiyle tamamlanan Kars Öyküleri, birçok uluslararası festivalden davet alıyor. Türkiye’nin uzak ucu Kars’ı dünyaya taşımaya devam eden filmin yönetmenleri Özcan Alper, Ülkü Oktay, Ahu Öztürk, Zehra Derya Koç ve Emre Akay.

 

Bu yıl Ocak ayında Rotterdam Film Festivali’ne seçilme başarısını gösteren Kars Öyküleri, daha sonra sırasıyla İstanbul, Transilvanya, Kudüs ve Saraybosna film festivallerinde izleyiciyle buluştu. Film önümüzdeki aylarda Arpa, Vancouver, Beyrut, Hamburg, Varşova ve Valencia film festivallerinde de gösterilecek.

Tüm yorumlar (4)

Avatar
Rare (Dublör) | 19 Ağustos 2010, 05:04

Türk sinemasının, Dünya sinemasına böylesi bir festivalde, böylesi bir proje ile açılması büyük bir şans ve başarı! Kolay gelsin, iyi şansların devamı dileğiyle...

Cevap Yaz
0
0
meken (Artist) | 17 Ağustos 2010, 22:52

sinemamızın festival bazında iyice sivrildiğini görüyorum.iyi birşey.

Cevap Yaz
0
0
BGD (Amatör) | 17 Ağustos 2010, 18:19

Paris I love you , NY I love you , şimdi de Kars I love you :P Ben sabırsızlıkla bekleyeceğim...

Cevap Yaz
0
0
gokhanzade (Profesyonel) | 17 Ağustos 2010, 15:12

türkiyedeki bütün illerin öykülerini sırasıyla sinemaya aktarılması güzel olur, alın buda benden size fikir... :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz