Sinemalar.com

Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo

Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo
18 Ağustos 2010

Yaklaşık 1 milyon dolarlık bütçeye sahip filmin çekimleri dört hafta sürdü. Üç kafadarın heyecan dolu maceralarının İstanbul’un tarihi semtlerinde geçtiği filmin çekimleri Balat, Sütlüce, Beyoğlu ile Haydarpaşa Garı gibi yine tarihi mekânlarında gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 kişilik teknik ekibin görev yaptığı “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo” çekimlerinde; çatışma sahneleri özel efekt şirketi Gripall Effect ile gerçekleştirilirken, bazı sahnelerin çekiminde phantom serisinin yüksek hızlı kameraları kullanıldı. Bir gün öncesinde provası gerçekleştirilen trafik aksiyon sahnesinin çekimleri ise; 25 araç ile birlikte profesyonel sürücüler eşliğinde gerçekleştirildi.

 

Yönetmenliğini ödüllü yönetmen Kemal Uzun’un üstlendiği, Mahmut Kayımtu, Ahmet Kayımtu ve Ziyad Candan tarafından kurulan Barakuda Film Production yapımı “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”nun çekimlerinden önce, Bozcaada’da oyuncularla birlikte okuma provaları ve senaryo çalışmaları gerçekleştirildi. Fırat Tanış, Ali Atay, Mete Horozoğlu gibi birbirinden başarılı oyuncuların rol aldığı filmin başrol oyuncularından Demet Evgar; aksiyon sahnelerinin çekimleri esnasında ayağından sakatlandı.

 

Her ortamda her durumdan kendisine potansiyel belalar çıkaran, etliye sütlüye pek dokunmayan, içine kapanık Manik’in (Ali Atay), imam hatip lisesi mezunu Tik’in (Fırat Tanış), yüksek egosuyla cezbeden Kazanova karakterli Dildo’nun (Mete Horozoğlu), erkek gibi yetiştirilmiş komiser kızı Nil (Demet Evgar) ve arkadaşı Sevtap (Pamela Spence) ile kesişen yüksek tempolu hikayelerini anlatan “Vay Arkadaş – Manik, Tik, Dildo”; Kasım ayında sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

 

Filmin mafya babası Mustafa Üstündağ (Sadık), psiko-fizik merkezi görevlisi Bihter Dinçel (Narin) ve Demet Evgar’ın (Nil) erkek arkadaşını canlandıran Fırat Doğruloğlu’nun (Soner) yanı sıra filmin kadrosunda yer alan, izleyicilerin yakından tanıdığı diğer oyuncular ise; Rasim Öztekin, Erdal Tosun, Ali Tutal, Bülent Çolak, Onur Özcan, Barış Başar, Metin Coşkun.

Tüm yorumlar (24)

Avatar
lordzeus34 (Amatör) | 12 Kasım 2010, 23:01

Son zamanlarda izlediğim türk yapıtları arasında  gerek senaryo gerek oyuncu profili uyuşması ve kalitesi gerekse  film arasındaki geçişler konusunda en başarılı filmlerinde birisiydi  en güncel haliyle.gerçekten tebrik ediyorum oyunculuk kalitelerini bakımından  özellikle Mustafa üstündağ  , Ali atay, Fırat tanış  ve Rasim öztekin ... KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM KÜÇÜK DETAYLARA TAKILMAZ İSENİZ !

Cevap Yaz
0
0
tresref (Profesyonel) | 7 Kasım 2010, 02:10

Ali ATAY ında hakkını yememk lazım özellikle demet evgarla olan atışmaları süperdi

Cevap Yaz
0
0
RauFF (Profesyonel) | 5 Ekim 2010, 19:58

mustafa üstündaş ve fırat tanış ı da unutmamak gerekir bence ama demet evgar da tek başına film izleticek kadar da büyük bir sanatçıdır buda böyle biline :D

Cevap Yaz
0
0
sezgin035 (Figuran) | 4 Eylül 2010, 16:37

yaa demet evgar kim oluyor yaa orda rasim öztekin,bihter öztürk gibi oyuncular var,erdal tosun var.sen gitmişsin demet evgar için izlerim diyorsun...

Cevap Yaz
0
0
Kahveicelim (Dublör) | 21 Ağustos 2010, 03:40

Etkileyici bir senaryo yok ortada aslen, ben izlersem Demet Evgar gibi tatlı bir oyuncu için izlerim sadece höh!

Cevap Yaz
0
0
LimitLeSs (Dublör) | 23 Ağustos 2010, 03:19

Aynen izlersem Demet Evgar için izlerim.

0
0
Görüşleriniz