Sinemalar.com

Memlekette Demokrasi Var’ın Çekimlerine Başlandı

Memlekette Demokrasi Var’ın Çekimlerine Başlandı
24 Ağustos 2010

Senaryosunu ve yönetmenliğini Süleyman Nebioğlu’nun üstlendiği “Memlekette Demokrasi Var” adlı filmin çekimlerine başlandı. 13 gündür sette olan ekip bunaltıcı sıcağa ve diğer projelerine rağmen usta sanatçı Müjdat Gezen’in “Son 50 yılın en iyi senaryosu” dediği “Memlekette Demokrasi Var” için bir araya geldi.

 

Filmde Müjdat Gezen’in yanı sıra İlker Ayrık, Nejat Birecik, Gülçin Santırcıoğlu, Sümer Tilmaç gibi usta sanatçılar kamera karşısına geçti. Ayrıca Şafak Sezer ve Tamer Karadağlı da konuk oyuncu olarak filme renk katıyor.

 

Yassıada Patlayacak

 

Adnan Menderes’i Yassıada’dan kurtarmaya kalkan bir delinin maceralarının anlatıldığı film 3 Aralık 2010’da beyazperdede sinema izleyicisiyle buluşacak. Emrah Kolukısa’nın merhum Başbakan Menderes’i canlandırdığı filmde Müjdat Gezen, köyün ‘en akıllı delisi Baradan’ rolüyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

 

Baradan, 100 bin çöp kibrit bulup bomba yapacak ve bir denizaltı dehlizinden geçerek bombayı Yassıada’da patlatacaktır. O kargaşada Menderes aynı dehlizden kaçacaktır. Yönetmen Süleyman Nebioğlu’nun senaryosunu da yazdığı filmin yapımcılığını ise Digital Sanatlar / Mustafa Uslu üstleniyor.

Tüm yorumlar (13)

Avatar
41thelion (Profesyonel) | 4 Kasım 2010, 17:16

bence film güzel olcak.bazıları aşırı kötülüyor.bazıları benim gibi olumlu bakıyor.bakıp göreceğiz filmin nasıl olduğunu.

Cevap Yaz
0
0
serimdar (Amatör) | 30 Ağustos 2010, 16:24

yav herkes ne çok anlıormuş sanattan, sanatçıdan, sinemadan. baksanıza adam usta oyuncu şafak sezer için sinemaya gidio helal olsun arkadaş vallahi, ne diyim ben de senin yerinde olsam filmin neyi anlattığını falan boşveririm sanki sinemadan ne anlıyosun ki dimi, herhalde şafak sezer için gidiceksin. Siyaset anlatıyorsa hele bir film hiç çekilmez zaten bir halt anlamıo ki hiç bir şeyden memleket durumundan siyasetten ne anlıycak. otur şafak sezerin karşısına o anlatsın sen oranı buranı kaşı. en iyisi gölge de etmemiş olursun.

Cevap Yaz
0
0
poseid0n (Dublör) | 29 Ağustos 2010, 18:44

aslında güzel bir film farkettirmeden demokrasiyi eleştirilicek belliki müjdat gezen oynuyorsa zaten o bir başyapıttır o ayrıda :) bu film kaçmaz...

Cevap Yaz
0
0
RabiaWhishawButler (Dublör) | 25 Ağustos 2010, 18:21

Hahaha . Cidden çok komik.Şurada yorumlara baktım da film dışında bir çok şeye yorum var ama en çok da Müjdat Gezen'e sinir olanlar yazmış.
Öncelikle film gayet de güzel olacak bundan eminim.Çünkü yaptığı ve oynadığı her film bu kadar güzel ise ve bu filme de tüm kalbiyle inanıyorsa kötü bir şey çıkamaz.
Madem beğenmiyorsunuz adamı yorum yapıp da boşa yer harcamayın bari.Doğrusu merak etmiyorum da değil hani .Ne yaptı bu adam size.
Zam mı yaptı ekmeğine , suyuna , gazına? Ülkeni mi böldü? 'Ananı da al git' mi dedi? 'Sayın Öcalan' mı dedi? Askere 'kelle ' mi dedi? Talibanın elini mi öptü , ona diz mi çöktü?
Komiksiniz doğrusu =D Her gün gülmek için sebep aramaya gerek yok ki , her şey açıkken.(:

Cevap Yaz
0
0
the-tudors (Figuran) | 5 Eylül 2010, 13:16

hem ben siyaset yapmam burada diyosun ardından gizliden gizliye tayyibi övüyosun noldu o geldı turkıye de krız mı bıttı turkıyede tarım hayvancılık bıttı turkıye etını bıle dışardan alıyo sen şimdi benım yaşımada bişe dersin evet daha reşit değilim ama emın ol siyaseti bılırım

0
0
Mortred1191 (Dublör) | 29 Ağustos 2010, 08:06

Sen kendi -- ne gül. Kaç tane sanatçı gördün sen sağda solda her yerde siyaset yapan. Burayı da siyaset meydanına çevirmeyi istemiyorum ama;
1.Zam mın ne olduğunu 2000 deki başbakan yüzünden çıkan krizi yaşayanlara sor. Sen hatırlamassın çünkü daha 5 yaşındaydın.
2.Ülkeyi ne yaptıda böldü. Ulan dersimi bombaladılar türk ile kür t ü birbirine düşürdüler bişey denmedi. Söz yok tabi nede olsa o inönü.
3.Muhalefet provakötörleri tarafından gönderilen ve T.C nin başbakanına o denli saygısızlık yapan birine az bile dedi.
4.O sadece Sayın dedi. Fakat diğerleri yine şu 2000 krizinde işbaşında olanlar o adamı asılmaktan kurtardı.
nese bunları anlamassın sen git kumda oyun oyna. hey allahım ya daha reşit olarak oy vermesine 3 yıl var gelmiş burda siyaset yapıyor .S

0
0
tamkalbimegeldiwoglie (Jön) | 25 Ağustos 2010, 04:42

Geçen gün televizyonda film hakkında bir haber yayınlıyorlardı. İlgimi çekti doğrusu. Merak ediyorum nasıl bir şey olacak. Umarım iyi bir Türk yapımı olur. Müjdat Gezen canlandıracağı karaktere yakışacak bence. Köyün en akıllsı delisi (; Onu eğlenceli rollerde görmeyi seviyorum. Baradan da eğlenceli bir karakter olacak sanırım. Tabii bu kadar ciddi konular arasında ne kadar eğlenceli olunursa. Ayrıca konuk oyuncu olarak da olsa benim çok sevdiğim iki ismin filme katılması bende oluşturduğu gibi herkes için artı bir puan oluşturacak diye düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz