Sinemalar.com

Tinker Bell ve Peri Kurtaran

Tinker Bell ve Peri Kurtaran
31 Ağustos 2010

Gülben Ergen’in “Bahçe Perisi Rosetta”yı, Ayşe Arman’ın “Işık Perisi Iridessa”yı seslendirdiği  ve tüm aile bireylerine seslenen “Tinker Bell ve Peri Kurtaran” 17 Eylül’de Türkiye Sinemaları’nda gösterilmeye başlanıyor.

 

KONUSU:
Bu filmde Tinker Bell’in ilk kez bir insanla tanıştığı tarihi ana şahit olacaksınız.
Wendy ve Kayıp Çocuklar’la tanışmadan yıllar önce Tinker Bell, peri tozunun gücüne ve sihirli periler diyarına yürekten inanan Lizzy adında küçük bir kızla tanışır. Perilerin, İngiltere’nin çiçek açan çayırlarına yaptığı yaz ziyaretleri sırasında, iki farklı dünya ilk kez bir araya gelir ve Tinker Bell, bir arkadaşa ihtiyaç duyan meraklı bir çocukla dost olur. Tinker Bell büyük bir risk alarak hem kendi güvenliğini, hem de tüm perilerin geleceğini tehlikeye attığının farkında değildir.
Disney’in, inancın ve dostluğun gerçek gücü hakkındaki yepyeni filmini sakın kaçırmayın. Heyecan ve hayal gücüyle dolu “Tinker Bell and the Great Fairy Rescue-Tinker Bell ve Peri Kurtaran”, her yaştan bütün aile bireyleri için sihirli bir eğlence niteliğini taşıyor.

 

KARAKTERLER

 

TINKER BELL – Tamirci Peri:
Tink cesurdur... Çekici ve sevimlidir. Olumlu tavırları ve tamir becerileri olan Tink’in insanlara olan merakı, anakaraya yapılacak bir yaz yolculuğu sırasında başını büyük belaya sokar.

 

ROSETTA – Bahçe Perisi:
Kendine güveni olan zarif Ro, kıvrak bir zekâya ve birçok sihre sahiptir. Tink’e son derece sadık olan Ro, Tink’in başını derde sokmakta üstüne olmadığını kabul eden ilk peridir.

 

FAWN – Hayvan Perisi:
Daima maceraya hazır olan Fawn, kuralları umursamayan ve Lizzy’nin tehditkar kedisini evcilleştirmek için Rosetta’yla işbirliği yaparak Tink’in kurtarılmasında cesurca yer alan bir peridir.

 

SILVERMIST – Su Perisi:
Her şeye karşı alışılmadık ama eğlenceli bir bakış açısına sahip olan Silvermist, genelde çoğunluğa ayak uydurur ve ani yaz fırtınası sırasında Tink’i kurtarırken önemli bir rol üstlenir.

 

LIZZY:
Dokuz yaşında ateşli bir kız olan Lizzy, kırları çok sevmesinin yanı sıra oyuncak bebekleri, çay partilerini ve en çok da perileri seviyor. En büyük dileği bir peri bulup onunla arkadaş olmak ki, bu isteği mucizevi bir şekilde gerçeğe dönüşür.

 

VIDIA – Hızlı Uçan Peri:
Hızlı uçan perilerin en hızlısı olan Vidia, Tink’in aceleciliği ve kuralları esnetmesi nedeniyle sık sık Tink’le çatışır. Vidia’nın, Tinker Bell’e ders verme girişimi geri tepince peri arkadaşlarını bir araya toplar ve Tink’i kurtarmak için her şeyi tehlikeye atar!

 

IRIDESSA – Işık Perisi:
Detay odaklı mükemmeliyetçi ve devamlı olarak endişeli Iridessa’nın hayattaki amacı işlerin devamlılığını sağlamak ve beladan uzak durmaktır. Fakat peri kurtarma ekibinin başı derde girince, Iridessa cesurca günü kurtarır.

Tüm yorumlar (3)

Avatar
EsraDawn (Figuran) | 2 Eylül 2010, 16:22

Gülben Ergen Peri Gibi Bir insan olduğundan Peri Seslendirmeleri de hoş oluyor...  =)

Cevap Yaz
0
0
sevinRR (Artist) | 1 Eylül 2010, 00:42

aslında GÜLBEN ERGEN'in sesi çok hoş ve seslendirmelerde çok güzel oluyor bence daha fazla seslendirme yapmalı....

Cevap Yaz
0
0
rebelqueen (Profesyonel) | 31 Ağustos 2010, 10:38

gülben ergen daha öncede bi periyi seslendirmişti sanırım tam hatırlamıyorum ama .. bence iyi olmuş onların olması :) filmde gelsede izlesek artık :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz