Sinemalar.com

Çıngıraklı Top

Çıngıraklı Top
3 Eylül 2010

18 Eylül 2009’da vizyona çıkan körlerin futbol oynayarak hayata bağlılıklarının konu edildiği sinema filmi “Çıngıraklı Top’un” tüm haklarını satın alan Agron Uluslararası Film Şirketi sahipleri; filmi halka mal etmek ve toplumuzun kanayan yarası engellilerimiz yararına işletilebilmesi için kolları sıvadı.

 

Sivil toplum kuruluşları ve derneklerle işbirliği içine giren şirket yetkilileri; öncelikli hedeflerinin filmi halka mal etmek olduğunu söyledi. Bunun için hayır sever kuruluşların katkılarıyla toplu gösterimler yapmayı planladıklarını, bu gösterimlerden elde edilecek gelirlerin vakıf ve dernekler aracılığı engelliler yararına kullanılacağını beyan ettiler. “Çıngıraklı Top ülkemizde engellilerin konu edildiği en iyi sinema filmidir. Egemen Ertürk’ün ilk sinema filmi olmasına karşın yurtiçinde ve yurtdışında öne çıkan festivallere katılmış, önemli bir filmidir. Agron Uluslararası olarak özellikle yurtdışı satışları konusuna odaklandık. Fakat bünyemize aldığımız Çıngıraklı Top sinema filminin sosyal sorumluluk yanı yeterince anlaşılmamıştır. Biz filmimizin bu yanını tam olarak göstermek istiyoruz. Bu sebeple toplu gösterimler yapmak üzere kollarımızı sıvadık. Toplumumuzun engelliler konusunda bilinçlenmesine büyük katkısı olan filmimizi yeniden izleyici karşısına çıkarmakta bize destek olabilecek tüm hayır severleri bekliyoruz. info@agronfilm.com adresinden bizlere ulaşabilirler. Filmimizle ilgili bilgi almakisteyen herkesi www.cingiraklitop.com bekliyoruz. ”

 

3 Aralık 2010 Dünya Engelliler Günü’nde gösterimimize destek olmuş tüm kurum, kuruluş ve hayırseverlerin katılımıyla gerçekleşecek bir organizasyon planı yaptıklarını da belirtiler. Bugün de özel bir müzayide düzenleyerek Çıngıraklı Top’un sosyal sorumluluk görevini tamamlamasını sağlayacaklarını açıkladılar.

 

Ayrıca yakın zamanda Egemen Ertürk’ün yönetmenliğini üstleneceği yeni bir proje üstünde çalıştıklarını, hazırlıklar tamamlanır tamamlanmaz düzenleyecekleri bir basın kokteyliyle projenin tanıtımını yapacaklarını belirttiler.

Tüm yorumlar (1)

Avatar
scarlettj (Efsane) | 3 Eylül 2010, 20:18

açıkçası filmi merakla bekliyorum.bu gibi sosyal sorumluluk yüklü filmler pek çok mesaj almamız sağlıyor.özellikle elde edilecek gelirin eengelliler yararına bağışlanması da çok önemli bir detay..projede emeği geçen herkesi kutluyorum

Cevap Yaz
0
0
layemut17 (Dublör) | 4 Eylül 2010, 18:12

filmi izledim... filmin niyetini, bir ilk film olarak başarısını falan sorgulamıyorum ama söz konusu yaklaşımı filmin haklarını satın alanlar açısından kuşkuyla karşılıyorum.
bu konuda asgari samimiyete sahip iseler madem ki haklarını da aldılar filmin, senaryosunu revize edip, daha farklı bir oyuncu kadrosu ve deneyimli bir sinema yönetmeni ile çekseler ya...
engelli vatandaşlarımız için taşın eline sokulan her el öpülmeyi hakeder ama merak ediyorum, engelli vatandaşlarımız için bu filmi kullanmaktan hiç rahatsızlık duymayacaklar mı?
Bir tarafta "Sol ayağım", "Uyanışlar", "Benim Adım Sam" ve daha pek çok engelli filmi varken asıl yapılması gerekenin toplumumuzun bu yarasıyla ilgili profesyonel işler üretmek olduğunu düşünüyorum.
Çünkü gerçekten ticari kaygılardan başka kaygılar güdülüyorsa ilk yapılması gereken engelli vatandaşlarımızın hakettiği kalitede ve derinlikte işler yapmaktır.

0
0
Görüşleriniz