Sinemalar.com

Çanakkale Troia Film Festivali Ertelendi

Çanakkale Troia Film Festivali Ertelendi
3 Eylül 2010

15 – 19 Eylül 2010 tarihlerinde düzenlenmesi düşünülen Uluslararası Çanakkale Troian Film Festivali’nin ertelendiği açıklandı. Ertelemenin en büyük nedeni Türkiye’nin ve sinema sektörünün yoğun bir sürece girmiş olması olarak gösterildi. Festivalin yapılacağı tarihler öncesinde ve sonrasında birçok etkinliğin bulunuyor.

 

12 Eylül Referandum
20 – 26 Eylül Adana Altın Koza Film
09 - 14 Ekim Antalya Altın Portakal Film Festivali

 

Açıklamada, “Belirlenmiş festival tarihimizin Altın Koza Film Festivali’nden önce olmasına rağmen, Türkiye’nin en önemli film festivallerinden olan Adana Altın Koza Film Festivali’nin geç ilân edilmiş tarihi, Ardından Altın Portakal Film Festivali’nin gelmesi, köklü festivallere olan saygımız ve dayanışma ruhu içinde festivalimizi bu sıkışık periyottan çıkarmak kararı aldık.”

 

Uluslararası Çanakkale Troia Film Festivali’ni, 04 - 09 Haziran 2011 periyodu festival takvimi içine alındığı belirtildi.

Tüm yorumlar (1)

Avatar
layemut17 (Dublör) | 4 Eylül 2010, 18:04

Bu tavrı çok önemli buluyorum... Organizasyon yapmış olmak için organizasyon yapanlara örnek olmasını dilerim...
Yine de Çanakkale'nin geçen yıllar içerisinde Kültür Sanat alanında çok daha az sesinin duyulur olmasının üzücü olduğunu da eklemek lazım. Sadece kimi partilerin  ya da cemaatlerin düzenlediği turlar dışında adı duyulmaz oldu Çanakkale'nin. Çanakkale savaşının geçtiği yerleri gezip, şehitlerimize dua edilmesi elbetteki güzel bir şeydir ama sinemayı, tiyatroyu, kültür ve sanatın tüm kollarını yeşertemiyorsak o kadar insan sadece yiyip içip uyuyalım diye mi öldü bu topraklar için...
Çocukluğumun Çanakkalesi, Belediye Kent Tiyatrosunun sürekli oyun çıkarttığı, tüm tiyatroların gelip açık havada ya da salonda oyunlar oynadığı, festivaliyle, konserleriyle, sokak performanslarıyla, spor aktiviteleriyle cıvıl cıvıl bir kentti. Hala birşeyler yapılıyor olabilir elbette ama öyleyse bu organizasyonları yapanlar öncelikle bu organizasyonların haberlerinin ulusal basına nasıl taşınacağını ve etkinliklerin nicelik ve nitelik olarak nasıl yukarıya çekilebileceğini düşünmek zorundadır...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz