Sinemalar.com

Ekmeksiz Yaşarım,Hürriyetsiz Yaşayamam

Ekmeksiz Yaşarım,Hürriyetsiz Yaşayamam
8 Ekim 2010

Gişe rekorları kıran “Minyeli Abdullah”la bir döneme damgasını vuran yapımcı ve yönetmen Mehmet Tanrısever, 20 yıl aradan sonra yine çok konuşulacak bir filmle Türk sinemasına dönüş yapıyor.Mehmet Tanrısever bu kez Said Nursi’nin hayatını ele alan “HÜR ADAM” filmiyle hem yapımcı hem yönetmen hem de senarist olarak seyircinin karşısına çıkacak.

 

Senaryosunu Ahmet Çetin,Mehmet Uyar ve Mehmet Tanrısever’in kaleme aldığı HÜR ADAM filminde Said Nursi’yi Mürşit Ağa Bağ canlandırıyor.

 

Çekimleri, Isparta\'nın Eğirdir İlçesi´ne bağlı Barla Beldesi,  Safranbolu ve İstanbul’da gerçekleştirilen Said Nursi’nin hayatını anlatan ´Hür Adam´ filminde 70 kişilik bir teknik ekip ve 1000 kişinin üzerinde  figüran ekibi yer aldı.

 

Projenin  1  yıl süresince devam eden hazırlık aşaması sonucunda filmin çekimleri 8 haftalık  süre içerisinde tamamlandı.

Tüm yorumlar (28)

Avatar
neno (Figuran) | 12 Ekim 2010, 01:01

Bana, `Sen şuna buna niçin sataştın?’ diyorlar. Farkında değilim; karşımda müthiş bir yangın var. Alevleri göklere yükseliyor, içinde evladım yanıyor, îmanım tutuşmuş yanıyor. O yangını söndürmeye, îmanımı kurtarmaya koşuyorum. Yolda birisi beni kösteklemek istemiş de, ayağım ona çarpmış, ne ehemmiyeti var? O müthiş yangın karşısında bu küçük hadise bir kıymet ifade eder mi? Dar düşünceler, dar görüşler!..

Cevap Yaz
0
0
istiska (Profesyonel) | 12 Ekim 2010, 00:33

arkadaslar HÜR ADAM grubumuza bekliyoruz.. paylaşımlarınızdan memnun oluruz

Cevap Yaz
0
0
istiska (Profesyonel) | 12 Ekim 2010, 00:42

Hür Adam filminden sitemize ulaşabilirsiniz,

0
0
twotowers (Figuran) | 11 Ekim 2010, 19:57

Eğer başımdaki saçlarım adedince başlarım bulunsa, hergün biri kesilse, hakîkat-i Kur;âniyeye fedâ olan bu başı zındıkaya ve küfr-ü mutlaka eğmem! Ve bu hizmet-i îmâniye ve Nuriyeden vazgeçmem ve geçemem. " Bediüzzaman

Cevap Yaz
0
0
twotowers (Figuran) | 11 Ekim 2010, 16:07

Nedendir bu garip insana düşmanlığınız? Ne yapmış hayatı boyunca çile çekmekten başka ? Çaldı mı , çırptımı ? birisinin malında namusunda gözü mü oldu ? zevki sefa içinde mi geçti sanırsınız hayatı. Sürgünden sürgüne hapisten hapise dolaşmaktan, iftiralar atılmasına rağmen her seferinde aklanmasından, insanların yardımına koşmasından, etrafındakilerin onu gücünü kullanarak ayaklanmak istemelerine rağmen onları engellemesinden, Allah yolunda gitmesinden ve bu uğurda hiç kimseye boyun eğmemesinden Allahı sadece Allahı çok sevmesinden ve onun emirlerini dinlemekten kısacası Allah dostu olmaktan başka bir suçu var mı sizin gözünüzde ? Ne kadar nefrette etseniz, hakeret etmek için saidi kürdi yakıştırmaları da yapsanız, iftiralar da atsanız o sizler için bile sizin gibi dünyanın yalanlarında yüzmeye alışmış kişiler için bile dua ederdi...

Cevap Yaz
0
0
istiska (Profesyonel) | 11 Ekim 2010, 15:49

bugun Birleşmiş Milletler 2015 yılını “Dünya Bediüzzaman Yılı” ilan edebileceği söylentileri varken bu âlime bu yakıştırmaları yapmak dogru degildir. Hatta ülkemiz adına gurur duymalıyız.. Eserlerini okumayan olabilir tabi ki bu gayet dogal fakat duyumlarla bir insanı yargılamak dogru degildir. Umarım eleştirenler de vizyona girince filmi seyretmeye gider ve Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatının bir kesitini anlama fırsatı bulur..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz