Sinemalar.com

Son Savaşçı

Son Savaşçı
19 Ekim 2010

Inglourious Basterds, Hunger, Fish Tank filmleriyle birçok ödül kazanan Michael Fassbender ve Chicago’daki rolüyle beğeni kazanan oyuncu Dominic West’in  başrollerde yer aldığı, The Descent ve Dog Soldiers gibi filmleriyle yönetmen ve senarist olarak tanıdığımız Neil Marshall’ın kendi yazıp yönettiği Centurion/Son Savaşçı etkileyici savaş sahneleri ve öyküsü ile 22 ekim’de seyirciyle buluşuyor.

Son Savaşçı

 

Konu:

 

M. S. 117. Roma İmparatorluğu Mısır’dan İspanya’ya kadar, Doğu’da da Karadeniz’e kadar genişlemiştir. Fakat Kuzey Britanya’da fetihler gerilla taktikleriyle yenilmez bir düşman haline gelen Pict’ler tarafından durdurulmuştur. Romalılar\'ın İngiltere’yi işgali sırasında geçen film, Pict saldırısında geriye kalan son savaşçı Quintus Dias adında bir adamın öyküsünü anlatıyor. General Virilus\'un efsanevi 9. Lejyonuna katılan genç adam, Pict ırkını ve liderleri Gorlacon\'ı yer yüzünden silmek için ordusuyla beraber kuzeye doğru gitmeye başlar.

Tüm yorumlar (14)

Avatar
marisolla (Dublör) | 2 Temmuz 2011, 11:34

benim ilgimi ceken ce begendigim tarihi filmlerden biri oyuncularda gercekten iyi tarihi filmleri sevenlere tavsiye ederim

Cevap Yaz
0
0
Exogenesis (Amatör) | 23 Ekim 2010, 09:07

Evde izlenebilir ama sinemaya gitmeye değmez..
bu arada filmin açılış jeneriği filmden daha güzeldi :)

Cevap Yaz
0
0
Khaled9 (Artist) | 21 Ekim 2010, 19:55

Harika bir fiLm.. Gitmekte tereddüt EdenLere Tavsiyem Bende gideceğim Çünkü.. :))

Cevap Yaz
0
0
selinmelikler (Figuran) | 21 Ekim 2010, 16:37

bu tarz filmler hep ilgimi çekmiştir filmin çok başarılı olacağını düşünmüyorum ama bu tarz filmleri sevdiğimden ben zevk alacağım :)

Cevap Yaz
0
0
tec (Amatör) | 21 Ekim 2010, 14:25

dünya tarihi geniş ve bunun üzerine onlarca film çekilebilir...ve pek çok açıdan film konuları yönetmene göre değişik tarzda yorumlanabilir...değişmeyen tek şey var olan ve sonucu belli bir olayı değiştiremeyeceğiniz...bunu sonucu olarak filmi izlettiren tek şey oyuncular ve görsellik...bu filmin vasatın altında olacağının kanısındayım ...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz