Sinemalar.com

New York’ta Beş Minare Görücüye Çıktı!

New York’ta Beş Minare Görücüye Çıktı!
4 Kasım 2010

Senaryosunu ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül’ün yaptığı, 5 Kasım’da vizyona 390 kopya 800 salonda vizyona girecek filmin ilk iki gösterimi yapıldı. 4 Kasım’da Ankarada yapılacak olan gösterimden sonra film  sinemalarda vizyona girecek. Haluk Bilginer, Danny Glower, Gina Gershon, Robert Patrick, Ali Sürmeli, Engin Atlan Düzyatan, Zafer Ergin, Suna Selen, Hüseyin Avni Danyal, Salih Kalyon, Murat Ünalmış, Onur Ünsal, Mahsun Kırmızıgül, Mustafa Sandal ve Eşref Kolçak’ın rol aldığı New York’ta Beş Minare’nin özel gösterimi önceki gece Kanyon AVM Sinema’sında yapıldı. Sadece 200 davetiyenin gönderildiği özel gösterim gecesinde iş, şanat ve medya dünyasından  en ünlü isimleri büyük ilgi gösterdi ve film ilk kez görücüye çıkmış oldu. Geceye katılan sanatçılar, oyuncular, siyasiler, sporcular, tiyatrocular ve gazetecilerin büyük çoğunluğunun  ortak olarak dile getirdikleri konu ise filmin uluslarası standartlarda çekildiği ve Mahsun Kırmızıgül’ün  Türk sinemasında bir ilki başardığı fısıltılarıydı. Tüm konuklar ile tek tek ilgilenen filmin yönetmeni gece boyunca tebrikleri kabul etti ve heyecanını tüm dostlarıyla paylaştı. Geceye katılan isimler arasında yer alan Fatoş Güney’ın Kırmızıgül’e sarılarak ağlayıp tebrik etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Tüm yorumlar (37)

Avatar
Dury (Dublör) | 2 Ağustos 2011, 02:04

Anlatılmak isteninenler önemli olan aslında.Siyasi ve dini konular içerdiği için kimi sıkılabilir ama önemli şeyler aslındaÇatışma sahnelerini hiç bu kadar iyi düşünmemiştim doğrusu.

Cevap Yaz
0
0
Yakopako (Figuran) | 17 Kasım 2010, 18:22

Baya iyi gişe yaptılar benimde gidip izlemem lazım.

Cevap Yaz
0
0
istiska (Profesyonel) | 8 Kasım 2010, 22:39

Sinema tarihimizde yeni bir dönüm diyebileceğimiz bir film oldu, umarım artık bu tür Türk filmlerini vizyonda görmeye devam ederiz. Mahsun Kırmızıgülü tebrik ediyorum bu gayretinden dolayı her filminde farklı bir sorunu ele alıp kültürümüze göre işliyor ve beğeniyle de izletiyor bence..

Cevap Yaz
0
0
dengirmor (Figuran) | 8 Kasım 2010, 01:01

İkinci kez izledim filmi. Mahsun Kırmızıgülün sinemasına hayranım. Gittiğim bir çok filmden hep pişmanlıklar duyarak çıktım. Türk sinemasının artık büyük ve ustalaşmış bir yönetmeni var.

Cevap Yaz
0
0
KuZzuTHundeR (Amatör) | 7 Kasım 2010, 22:06

Hayatımda Gördügüm en güzel türk filmi bu kadar basarılı ve ünlü oyuncular olunca film daha zevkli olmus Danny Glover ve Haluk Bilginerin o mükemmel oyunculukları bir kez daha ortaya cıktı.Bu filmde neyin ne oldugu türkiyenin ic yüzü ve nereye gittigini cok iyi anlıyoruz.Ama bir uyarım var lütfen bu filmi gercekten anlayarak izleyin.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz