Sinemalar.com

Yeni bir başlangıç gerekiyordu…

Yeni bir başlangıç gerekiyordu…
12 Kasım 2010

47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ulusal uzun metraj kategorisinde yarışacak olan “Çakal”\'ın başrollerini İsmail Hacıoğlu, Uğur Polat ve Erkan Can paylaşıyor. Naci Taşdöğen, Çetin Altay, Damla Sönmez, Turgay Tanülkü ve Cüneyt Türel gibi birçok ünlü oyuncunun da yer aldığı filmin çekimleri 2010 Ocak ayında İstanbul\'da tamamlandı.

Çakal

 

Görüntü yönetmenliğinin Doğan Sarıgüzel, kurgusunun Levent Çelebi (a.k.a. LewQ) ve müziklerinin Efe Akmen tarafından yapıldığı filmin post prodüksiyon aşaması, Almanya Cine Chromatix KG ile ortak gerçekleştirildi.

 

2010\'un iddialı yapımları arasında yer alan Suç / Drama türündeki “Çakal”, klasik mafya konseptinin kabuğunu kıran farklı bakış açısı ve anlatım diliyle kara film akımının sıradışı bir örneği...

 

Film, İstanbul’un arka sokaklarında, karanlık dünyalarda var olmaya çalışan Akın isimli genç adamın öyküsü anlatılıyor.

 

İstanbul\'un yoksul mahallelerinden birinde yaşayan Akın’ın hayatı, annesinin ölümüyle şekil değiştirmeye başlar. Çalıştığı marangoz atölyesinden çaldığı parayla yeni bir hayat kurmayı planlarken, sevgilisi Deniz’in bu planı saçma bulup onu terk etmesi, arkadaşı İdris’in yaptığı teklifi kabul etmesine sebep olur. Bu teklif ona yeni bir başlangıç fırsatı sunar.

 

Kaybedecek hiçbirşeyi olmayan Akın’ın, gerçek dünyadaki umursamaz ve korkusuz duruşu, patronun gözünden kaçmaz. Fakat bu yeni başlangıç yeni düşmanları da beraberinde getirir.

Tüm yorumlar (25)

Avatar
TwostarT (Star) | 12 Mayıs 2011, 12:44

İzliycem izliycem diyorum fakat bir türlu izliyemedim gitti.

Cevap Yaz
0
0
scarface1907 (Dublör) | 23 Kasım 2010, 13:19

İsmail hacıoğlu oynadığı filmlerde gayet başarılı bir oyuncu bu rol ona pek yakışmamış gibi dursada iyi bir oyunculuk göstereceğini düşünüyorum oyuncu kadrosuda bi o kadar iyi seçilmiş Çok fazla beklentim yok açıkcası ama umarım saçmasapan bir filmlede karşı karşıya kalmayız.

Cevap Yaz
0
0
taner199 (Amatör) | 22 Kasım 2010, 15:55

Bu Rolü Kaldıramcağını Falan Söyleyenler Var Haltermi Bu Nasıl Kaldıramicak Adam Her Şekildeki Role Girmiş Birisi Sonuçta  Ve Eminim Bu Filmdede İyi Bir Performans Sergilicektir
Film Olarakta Zengin Bir Kadroya Sahip Ama Senaryo Olarak Ne Kadar Canlı Onu Bilemem Tabi:)

Cevap Yaz
0
0
F1ghtClub (Figuran) | 22 Kasım 2010, 01:22

Çok güzel bir filme benziyor fragmanına bakarsak, izleyip görücez.

Cevap Yaz
0
0
hulyafb (Profesyonel) | 21 Kasım 2010, 00:05

çoğu arkadaşım ismail hacıoğlunun altından kalkamayacağını düşünüyor.
ben katılmıyorum.renkten renge giren bir çocuk
kabadayı da sınavda  canlandırdığı filmlerde hepsinin üstesinden geldi.
başka semtin çocuklarını izlemedim
bekleyip görücez
ne zaman girer bilgisi olan

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz