Yeni bir başlangıç gerekiyordu…

12.11.2010 09:55
Yeni bir başlangıç gerekiyordu…

47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ulusal uzun metraj kategorisinde yarışacak olan “Çakal”\'ın başrollerini İsmail Hacıoğlu, Uğur Polat ve Erkan Can paylaşıyor. Naci Taşdöğen, Çetin Altay, Damla Sönmez, Turgay Tanülkü ve Cüneyt Türel gibi birçok ünlü oyuncunun da yer aldığı filmin çekimleri 2010 Ocak ayında İstanbul\'da tamamlandı.

Çakal

 

Görüntü yönetmenliğinin Doğan Sarıgüzel, kurgusunun Levent Çelebi (a.k.a. LewQ) ve müziklerinin Efe Akmen tarafından yapıldığı filmin post prodüksiyon aşaması, Almanya Cine Chromatix KG ile ortak gerçekleştirildi.

 

2010\'un iddialı yapımları arasında yer alan Suç / Drama türündeki “Çakal”, klasik mafya konseptinin kabuğunu kıran farklı bakış açısı ve anlatım diliyle kara film akımının sıradışı bir örneği...

 

Film, İstanbul’un arka sokaklarında, karanlık dünyalarda var olmaya çalışan Akın isimli genç adamın öyküsü anlatılıyor.

 

İstanbul\'un yoksul mahallelerinden birinde yaşayan Akın’ın hayatı, annesinin ölümüyle şekil değiştirmeye başlar. Çalıştığı marangoz atölyesinden çaldığı parayla yeni bir hayat kurmayı planlarken, sevgilisi Deniz’in bu planı saçma bulup onu terk etmesi, arkadaşı İdris’in yaptığı teklifi kabul etmesine sebep olur. Bu teklif ona yeni bir başlangıç fırsatı sunar.

 

Kaybedecek hiçbirşeyi olmayan Akın’ın, gerçek dünyadaki umursamaz ve korkusuz duruşu, patronun gözünden kaçmaz. Fakat bu yeni başlangıç yeni düşmanları da beraberinde getirir.