Memlekette Demokrasi Var

22.11.2010 13:42
Memlekette Demokrasi Var

Yönetmenliğini Süleyman Nebioğlu’nun üstlendiği ‘Memlekette Demokrasi Var’ adlı sinema filmi bu yılın politik güldürü türündeki tek filmi olarak izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor… Çekimleri İstanbul/Silivri’de yapılan ve Müjdat Gezen’in başrolünü oynadığı filmin diğer dev oyuncuları ise İlker Ayrık, Gülçin Santırcıoğlu, Sümer Tilmaç ve Nejat Birejik. Filmin konuk oyuncu listesinde ise iki önemli oyuncunun ismi yer alıyor: Şafak Sezer ve Tamer Karadağlı.

 

Adnan Menderes’i Yassıada’dan kurtarmaya kalkan bir delinin maceralarının anlatıldığı bu komedi filmi 3 Aralık 2010’da beyazperdede sinema izleyicisiyle buluşacak.  Emrah Kolukısa’nın Menderes’i canlandırdığı filmde Müjdat Gezen köyün ‘en akıllı delisi’ Baradan rolüyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Baradan100.000 çöp kibrit  bulup, eczalarından bomba yapacak ve bir  deniz altı dehlizinden geçerek bombayı Yassıada’da  patlatacaktır. O kargaşada Menderes aynı dehlizden kaçacaktır.

 

Filmin yönetmeni Sülayman Nebioğlu’nun sernaryosunu da yazdığı filmin yapımcılığını ise Dijital Sanatlar/Mustafa Uslu üstleniyor.