Sinemalar.com

1. Malatya Uluslararası Film Festivali

1. Malatya Uluslararası Film Festivali
29 Kasım 2010

Malatya Valiliği ve Malatya Kayısı Vakfı tarafından hayata geçirilen, organizasyonunu İstanbul Organizasyon\'un üstlendiği Malatya Uluslararası Film Festivali 26 Kasım Cuma, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış gecesiyle başladı.

 

100\'ün üzerinde filmin gösterileceği festivalde, bir hafta boyunca pek çok etkinlikle sinema ve sanatseverlerle buluşuyor.

 

Fotoğraf sanatının son dönem en etkileyici isimlerinden biri olan ve festival kapsamında bir de atölye gerçekleştiren Mehmet Turgut\'un 46 Dergisi için fotoğrafladığı eserlerden oluşan sergi Malatya Park AVM içerisinde açıldı. Sergide Cem Yılmaz’dan Levent Üzümcü’ye, Serra Yılmaz’dan Taylan Biraderler’e, Haluk Bilginer’den Haldun Dormen’e pek çok sanatçının fotoğrafı yer alıyor.

 

‘Fotoğrafını çekeceğim kişi başına gelecekleri iyi bilir!’ diyen Mehmet Turgut’un, Malatya Park AVM içerisinde yer alan sergisinin açılışı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Malatya Valisi ve Festival Onursal Başkanı Doç. Dr. Ulvi Saran, Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Festival Yönetmeni Ali Çalışır  tarafından yapıldı. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım sergide yer alan fotoğrafları tek tek inceleyerek sanatçı ile de fotoğrafları üzerine sohbet etti.

 

İlk gününde Malatyalılardan büyük ilgi gören sergide, Mehmet Turgut sergi için hazırlanan ve 17 fotoğrafın yer aldığı kitapçığı sevenleri için imzaladı.

 

Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında açılın \"Mehmet Turgut 46 Fotoğraf Sergisi\", bir hafta boyunca Malatya Park AVM içerisinde ücretsiz olarak gezilebilecek.

Tüm yorumlar (3)

Avatar
sinematografi (Profesyonel) | 30 Kasım 2010, 16:58

Bir Malatya'lı olarak gurur duyuyorum.Gerçi Malatya'da değilim ama:(

Cevap Yaz
0
0
melin-mmj (Profesyonel) | 30 Kasım 2010, 13:19

malatyalilar yasadi orda bende olsaydim keske malatya icin cok ii bir firsat

Cevap Yaz
0
0
scarlettj (Efsane) | 30 Kasım 2010, 00:45

Malatyalaılar için müthiş bir fırsat..özellikle bağımsız filmleri kaçırmayın derim...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz