Sinemalar.com

Çakallarla Dans Vizyon Öncesi Malatya’da

Çakallarla Dans Vizyon Öncesi Malatya’da
29 Kasım 2010

17 Aralık’ta vizyona girecek olan sinema filminin ilki 29 Kasım’da, 2. si ise 1 Aralık’ta gösterilecek. 26 Kasım - 02 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde “Çakallarla Dans” sinema filminin yönetmeni Murat Şeker, filmin oyuncularından Didem Balçın ve Bülent Serttaş gösterim sonrası gerçekleşecek söyleşiye katılacak (1 Aralık gösteriminin ardından).
Film festivallerine bir yenisinin daha eklenmesinin çok önemli olduğunu söyleyen yönetmen ve yapımcı Murat Şeker, “Binlerce yıllık tarihe evsahipliği yapan Malatya’nın böyle bir festivali gerçekleştiriyor olması çok sevindirici. Biz de filmimizle Malatya Uluslararası Film Festivali’ne katılmaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi..

 

FİLMLE İLGİLİ BİLGİ

 

Çakal sözlük anlamı: Etoburlardan, sürü halinde yaşayan kurttan küçük bir yaban hayvanı.
Çakal (argoda): Kurnaz, uyanık anlamında kullanılan bir kelime.
Tanınmış en ünlü ÇAKAL:
Vladimir Llich Ramirez Sanchez… Fransa’da ömür boyu hapis cezasına çarptırılan “Çakal Carlos” lakaplı uluslar arası terörist.

 

Bugüne kadar pek çok “çakallık” hikayesi dinlemiş ya da pek çok “çakallık” hikayesinin içinde, kenarında ya da yakınlarında bulunmuş olabilirsiniz. İşte Murat Şeker’in sinema filmi “Çakallarla Dans”ta da bir çakallık hikayesine ve beraberinde yaşanan komik durumlara tanıklık edeceksiniz. Bazen kendinizi tam ortasında bulduğunuz ve o an “acı” ama zamanla “komik” hale gelmiş bir çok hikaye bu filmle birlikte gün yüzüne çıkacak. Arkasından da akla gelen bir sürü komik ve üzerine tartışılacak soru: “Kadınlar mı daha çakal, erkekler mi? , “Bugüne kadar en çakal kimi tanıdınız?”, “Tanınmış en ünlü çakallar kimler?”, Yakınlarınızdaki en çakal kişi?”… ve daha bir çok soru…

 

Filmin Konusu:

 

Büyük bir şirketin muhasebecisi olan Servet, gözünü para hırsı bürümüş karısının gazına gelerek, şirketin internet hesapları üzerinden hatırı sayılır miktarda bir parayı patronundan çalma planı yapar.Bu planın bir parçası da en yakın arkadaşı olan Gökhan\'dır.Parayı onun hesabına aktarıp herhangi bir olumsuz durumda suçu onun üzerine yıkacaktır. Diğer iki arkadaşı da bu hain planın figüranı olacaklardır. Ama unuttuğu iki şey vardır; birincisi, kendisi gibi kurnaz ama saf olan arkadaşları, ikincisi ise; çakallık yapmaya çalışırken zaten çakalların alengirli oyunlarının tam ortasında olmaları. Dört kafadar başlattıkları bu işi ellerine yüzlerine bulaştırır ve başlarına gelmedik komik olay kalmaz. Kısa yoldan para kazanmak uğruna bindikleri geminin dümeni onları, akıllarına bile gelmeyecek çılgın ve eğlenceli bir serüvene sürükler.

Tüm yorumlar (10)

Avatar
melin-mmj (Profesyonel) | 11 Aralık 2010, 22:33

ne bu onyargi arkadaslar bi sakin olun blki guzeldir bi izleyin belki beyenirsiniz bukadar onyargili olmayin

Cevap Yaz
0
0
apaytar (Dublör) | 2 Aralık 2010, 23:30

yahu filmi bi izleyin neden bu kadar önyargılı herkes anlamadım. sulu espirleri olan bi filmmi karşımızda yoksa konusunu ciddiye almış seyircisini sıkmayıp, şakayla karışık laf sokan bi filmmi bilmiyoruz. o kadar çok kötü film yapıldı ki beklentilerimiz azaldı ancak bi izleyin efendiler.

Cevap Yaz
0
0
MarilynM (Figuran) | 2 Aralık 2010, 22:37

Çekmeyin böyle filmleri ya prodüksiyonda harcanan paraya yazık!

Cevap Yaz
0
0
FbSinanSarp (Fenomen) | 2 Aralık 2010, 15:31

Şöyle bir yorumlara bakıp okudum herkes bir önyargı içinde daha filim vizyona girmeden filmi yermeye başladık önce bir girsin izleyelim ondan sonra söylencek bir şey varsa söylenir zaten neyse konusunu okudum konusu güzel kadroda zaten bir çok tiyatro kökenli sanatçı var bu isimlere Bülent Serttaş da katılmış onunda oyunculuğunu görme fırsatı bulucaz böylece

Cevap Yaz
0
0
murtifull (Dublör) | 30 Kasım 2010, 17:23

alın işte bir saçma film daha...sonrada türk filmi düşmanı oluyoruz nedense.izlensin diye birbiriyle alakası olmayan(oyunculukda dahil) medyatik tipleri biraraya toplayıp''haydi millet film yaptık izleyin'' der gibi milletin gözüne sokuyorlar.bu düşünceyle yapılan hiçbir film izlenmeyecek ve 2 hafta sonra(iyimser tahminimce) unutulmaya mahkum olacaktır...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz