Sinemalar.com

Çakal

Çakal
1 Aralık 2010

17 Aralık 2010’da vizyona girecek olan “Çakal”  sinema filminin usta oyuncusu Uğur Polat yeni yönetmenlerle çalışmayı seviyor.   Bu tercihin ardındaki neden ise ustalara yakışır bir neden: “Yeni yönetmenlerle çalışırken oyuncu  sadece verileni beklendiği gibi oynayarak rolünü tamamlamıyor.Yeniden kendini, tüm malzemeyi  yokluyor, araştırıyor, deniyor ve yaratmaya fırsat buluyor.  Karakterlerin katmanları sette birlikte yaratılıyor ve bu durum hem karaktere hem de senaryoya derinlik katabiliyor.”

 

Bugüne kadar rol aldığı 30 filmin 20’sinde ya ilk ya 2. filmini çeken yönetmenlerle çalışan Uğur Polat, Çakal’da da yönetmen Erhan Kozan’la aynı dayanışmayı  yaşamış olmaktan ve ekip olarak ortaya çıkardıkları filmden de oldukça memnun:

 

“Çakal, yeraltını , mafyayı, kara parayı ve bu paranın lekelerinin sıçradığı bir sürü tükenmiş insanı anlatan sert ve gerçekçi bir film.  Ama bence en güçlü noktası , o sertliğin, küfürlerin, acımasızlığın arkasındaki diğer katmanlar: Kötünün içinde iyiyi, iyinin içinde kötüyü, korku saçanların gizli korkularını  ustaca gösteriyor “Çakal”.

 

Yönetmenliğini Erhan Kozan’ın, senaristliğini Sertan Telli’nin, yapımcılığını Kaan Korkmaz \'ın  gerçekleştirdiği; Cüneyt Türel, Naci Taşdöğen, Turgay Tanülkü, Çetin Altay ve Damla Sönmez gibi birçok ünlü oyuncunun da yer aldığı film, Cinefilm tarafından dağıtılıyor.

Tüm yorumlar (9)

Avatar
MarilynM (Figuran) | 2 Aralık 2010, 23:37

Aynı anda vizyona giren filmlerden birinin adı "Çakal" birinin adı "Çakallarla Dans"
Hiç "özenti" değilizdir! Sümme Haşa!

Cevap Yaz
0
0
impuls0 (Amatör) | 30 Aralık 2010, 13:44

Ne alaka yaaaa Allah aşkına filmi kötülüceksiniz nerden baglantı kurcağınızı bilmiosunuz çakallarla dans komedi filmi Çakal aksiyon/drama biraz daha mantıklı yorumlar yapın siteden soğumıyalım ...

0
0
TcMkaptan (Profesyonel) | 4 Aralık 2010, 00:02

nedır bu aşagılık kompleksı anlamam fılmı bılmıyorum ama komedı dıyorlar sımdı ne alaka özentılıkle bılıp bılmeden yazmamalısın ..!

0
0
EsatPasha (Dublör) | 3 Aralık 2010, 12:26

evet çakallarla dans komedi.

0
0
ilericimm (Profesyonel) | 3 Aralık 2010, 02:50

biri komedi olması lazım

0
0
drsakir (Amatör) | 2 Aralık 2010, 21:09

çakalmış !!...arkadaşlar türkiyede bu filmler para etmez de izlenmez de. ya dram filmi olacak ya da tam tersi komedi.. işte izlenecek filmler : ya babam ve oğlum.. yada recep ivedik. film budur.

Cevap Yaz
0
0
impuls0 (Amatör) | 30 Aralık 2010, 13:32

BABAM ve OĞLUM u anlarım harbi saglam film ama RECEP İVEDİK gibi basit bi filmi bu kadar övmen sinemadan ne kadar anladığını ortaya koyar .. Av Mevsimi , Kabadayı , Eşkiya ve daha aklıma gelmiyen bissürü dram we komedi olmıyan kaliteli türk filmleri var bunları göz ardı eden birisinin de bu filmi begenmesini beklemek saçma olurdu zaten sen git recep ivedik 4 ü bekle =)))

0
0
joker29 (Artist) | 2 Aralık 2010, 08:20

haydi 4 gözle bekliyoruz o kadar reklamın ardından ama çok reklam yapılanlardan hep dandik olduğunu gördük umarım o böyle olmaz sinemasına gitmem ama dvd yi alırım

Cevap Yaz
0
0
Emsallsiz (Jön) | 2 Aralık 2010, 08:01

hiçbir yerde reklamı yapılmadı bence sitennin çöktüü şu günlerde reklamı yapıldı diye abertıyorsunuz bir türk filminden beklentiniz olsun lütfen aksşyon konulu ve ismail hacvıoğlu fibi 2000 lerin en iyi oyuncusu lütfen sahip çıkalım çünkü onlarbunu hakediyor ama siz reklamı yapıldı diye yorum bölümünü solsuruyorsunuz

Cevap Yaz
0
0
hsyn01 (Figuran) | 1 Aralık 2010, 23:12

Reklamı çok yapılan bir film oldu,fragmanları da muhteşem olmasa da etkileyici bir film olduğunu düşündürüyor.Konusu güzel.Umarım Türk Sineması için iyi bir film olmuştur.Daha iyilerini yapmak dileğiyle...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz