Sinemalar.com

Memleket Meselesi Filminin Fragmanı Yayında!

Memleket Meselesi Filminin Fragmanı Yayında!
2 Aralık 2010

Türk Sineması’nın iki duayen ismi Ahmet Uğurlu ve Füsun Demirel,  ‘Memleket Meselesi’ adını taşıyan traji komik filmle bu sezon sinema izleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyorlar.  Bir kasabada sıradan bir ilkokul öğretmeni olan Adil Hoca (Ahmet Uğurlu), uğradığı bir haksızlıktan sonra, gururu incinir ve hakkını aramak için bir mücadele başlatır. Adli mercilerden sonuç alamayınca, hak arama mücadelesini ‘Memleket Meselesi’ haline getiren Adil Hoca’nın uğraşı aslında, onun şahsında herkesin savaşıdır. Adil Hoca’nın eşi (Füsun Demirel) özel hayatında  ve çalıştığı okulun hademesi de (Tuna Orhan), onun iş hayatında çok önemli rollere sahiptir.

 

Memleket Meselesi

 

Filmin senaryosunu yazan İsa Yıldız’ın aynı zamanda yönetmen koltuğunda da oturduğu film 31 Aralık 2010’da sinema izleyicisiyle beyazperdede buluşuyor. Sefa Tiryaki /ACR Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği film bu sezonun öne çıkacak filmlerinden biri olacak. Çekimleri Ankara, Antalya-Gazipaşa ve İstanbul’da tamamlanan filmde Uğurlu ve Demirel’in yanı sıra Tuna Orhan, Ahmet Kural, Bora Akkaş, Bekir Çiçekdemir, İştar Gökseven, , Serhan Toksoy, Emre Budak, Zeki Göksel Yıldırım ve Kamuran İnselel adlı oyuncular da muhteşem oyunculuklarını sergiliyorlar.

Tüm yorumlar (8)

Avatar
engelend54 (Jön) | 9 Ocak 2011, 13:16

güzel bir filmdi vizyona girdi.izlenebilir bir film...

Cevap Yaz
0
0
melin-mmj (Profesyonel) | 11 Aralık 2010, 22:29

sabirsizlkla viziyona girmesini bekliyorum kesinlikle izlicem

Cevap Yaz
0
0
SWEETGIRL (Artist) | 6 Aralık 2010, 15:38

eğlenceli bir filme benziyor. bekleyelim bakalım 31 aralığı :))

Cevap Yaz
0
0
34kosova (Dublör) | 5 Aralık 2010, 19:19

Bora akkaş , Ahmet Uğurlu ,Tuna Orhan ,Füsun demirel oyuncu kadrosu gerçekten güzel ahmet uğurluyu zoraki başkan dizisindeki performansını çok beğenmiştim.Büyük üstadlardan Bora akkaş geniş aile ile meşur oldu...

Cevap Yaz
0
0
MarilynM (Figuran) | 3 Aralık 2010, 19:34

Ahmet Uğurlu ve Füsun Demirel bir çok kaliteli dizi ve film çalışmalarıyla Türk televizyonunda ve sinemasında yer alan ama hakettikleri değeri gerçekten görememiş nadide oyunculardandır.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz