Çakal

08.12.2010 09:38
Çakal

17 Aralık 2010’da vizyona girecek olan “Çakal”  sinema filminin usta oyuncularından Erkan Can, izleyiciyi sadece filmi izlemeye değil, toplum olarak, filmin anlattığı harcanmaya devam eden genç yaşamlarla ilgili kendimizi ve duruşumuzu sorgulamaya davet etti.

 

“Çakal çok şeyi tartışmaya açacak bir film. Kaybedenlerin, hayata 1-0, 2-0 mağlup başlayanların, bir kuşak çatışmasının ve bir anlamda da kaybetmekte olduğumuz gençlerin filmi diyebiliriz.  Bildiğimiz ve görmezden gelmeye devam ettiğimiz bir gerçeği, Çakal, bugüne kadar beyazperdeye aktarılmış hikayelerden çok farklı, çok gerçek, çok sert, hatta rahatsız edici bir şekilde anlatıyor. Tokat gibi yüzümüze çarpıyor diyebilirim.”

 

Ayrıca bizim ülkemizde bu mafya tipleri, mafya hikayeleri aşağı yukarı hepsi birbirine benzer, benzeşir; ama hem Celayir ve filmin diğer karakterleri hem de senaryonun geneli gerçekten  iyi yazılmıştı. Filmin dili de farklı..Öyle olmasaydı zaten tekrar yeraltı dünyasından bir karakter canlandırmak istemezdim.  “Karanlık dünya adamı” karakterine  Çakal’da  Celayir olarak veda ettim artık.”

 

Yönetmenliğini Erhan Kozan’ın, senaristliğini Sertan Telli’nin, yapımcılığını Kaan Korkmaz \'ın gerçekleştirdiği; Cüneyt Türel, Naci Taşdöğen, Turgay Tanülkü, Çetin Altay ve Damla Sönmez gibi birçok ünlü oyuncunun da yer aldığı film, Cinefilm tarafından dağıtılıyor.