Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

68. Golden Globe adayları belirlendi!

68. Golden Globe adayları belirlendi!
20 Aralık 2010
Akademi Ödülleri\'nin en büyük yol göstericisi olarak tanımlanan Golden Globe\'da bu yıl en dikkat çekici aday ise 7 dalda birden aday gösterilen Tom Hooper filmi, The King\'s Speech. Bu filmi 6 dalda adaylık ile David Fincher\'ın The Social Network\'ü ve David O. Russell\'ın The Fighter\'ı takip ederken The Tourist ve Alice in Wonderland de aday gösterilmesi süpriz sayılan filmlerden. Ayrıca Christopher Nolan\'ın Inception\'ı ile 4 dalda aday olduğu görülen ödül töreninde TV dizileri için belirlenen kategorilerde de adaylar açıklandı.

 

16 Ocak 2011 tarihinde The Beverly Hilton\'da Ricky Gervais\'in sunumu ile gerçekleştirilecek 68. Golden Globe kategorileri ve adayları, tam listesi:

 

En İyi Film (DRAMA)
Black Swan
The Fighter
Inception
The King’s Speech
The Social Network

 

En İyi Kadın Oyuncu (DRAMA)
Halle Berry (Frankie And Alice)
Nicole Kidman (Rabbit Hole)
Jennifer Lawrence (Winter’s Bone)
Natalie Portman (Black Swan)
Michelle Williams (Blue Valentine)

 

En İyi Erkek Oyuncu (DRAMA)
Jesse Eisenberg (The Social Network)
Colin Firth (The King’s Speech)
James Franco (127 Hours)
Ryan Gosling (Blue Valentine)
Mark Wahlberg (The Fighter)

 

En İyi Film (KOMEDİ-MÜZİKAL)
Alice In Wonderland
Burlesque
The Kids Are All Right
Red
The Tourist

 

En İyi Kadın Oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL)
Annette Bening (The Kids Are All Right)
Anne Hathaway (Love And Other Drugs)
Angelina Jolie (The Tourist)
Julianne Moore (The Kids Are All Right)
Emma Stone (Easy A)

 

En İyi Erkek oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL)
Johnny Depp (Alice İn Wonderland)
Johnny Depp (The Tourist)
Paul Giamatti (Barney’s Version)
Jake Gyllenhaal (Love And Other Drugs)
Kevin Spacey (Casino Jack)

 

En İyi Animasyon
Despicable Me
How To Train Your Dragon
The İllusionist
Tangled
Toy Story 3

 

En İyi Yabancı Film
Biutiful (Mexico/Spain)
The Concert (France)
The Edge (Russia)
I Am Love (İtaly)
(Lo Sono L’Amore)
In A Better World (Denmark)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Amy Adams (The Fighter)
Helena Bonham Carter (The King’S Speech)
Mila Kunis (Black Swan)
Melissa Leo (The Fighter)
Jacki Weaver (Animal Kingdom)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Christian Bale (The Fighter)
Michael Douglas (Wall Street: Money Never Sleeps)
Andrew Garfield (The Social Network)
Jeremy Renner (The Town)
Geoffrey Rush (The King’S Speech)

 

En İyi Yönetmen
Darren Aronofsky (Black Swan)
David Fincher (The Social Network)
Tom Hooper (The King’S Speech)
Christopher Nolan (Inception)
David O. Russell (The Fighter)

 

En İyi Senaryo
Danny Boyle, Simon Beaufoy (127 Hours)
Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg (The Kids Are All Right)
Christopher Nolan (Inception)
David Seidler (The King’S Speech)
Aaron Sorkin (The Social Network)

 

En İyi Müzik
Alexandre Desplat (The King’S Speech)
Danny Elfman (Alice İn Wonderland)
A.R. Rahman (127 Hours)
Trent Reznor, Atticus Ross (The Social Network)
Hans Zimmer (Inception)

 

En İyi Şarkı
“Bound To You” — Burlesque
“Coming Home” — Country Strong
“İ See The Light” — Tangled
“There’S A Place For Us” — Chronicles Of Narnia: The Voyage Of The Dawn Treader  “You Haven’T Seen The Last Of Me” — Burlesque

 

TV dizileri kategorilerinde de adaylar şöyle sıralanıyor:

 

En İyi Dizi (DRAMA)
Boardwalk Empire
Dexter
The Good Wife
Mad Men
The Walking Dead

 

En İyi Kadın Oyuncu (DRAMA)
Julianna Margulies (The Good Wife)
Elisabeth Moss (Mad Men)
Piper Perabo (Covert Affairs)
Katey Sagal (Sons Of Anarchy)
Kyra Sedgwick (The Closer)

 

En İyi Erkek Oyuncu (DRAMA)
Steve Buscemi (Boardwalk Empire)
Bryan Cranston (Breaking Bad)
Michael C. Hall (Dexter)
Jon Hamm (Mad Men)
Hugh Laurie (House)

 

En İyi Dizi (KOMEDİ-MÜZİKAL)
30 Rock
The Big Bang Theory
The Big C
Glee
Modern Family
Nurse Jackie

 

En İyi Kadın Oyuncu (KOMEDİ-MÜZİKAL)
Toni Collette (United States Of Tara)
Edie Falco (Nurse Jackie)
Tina Fey (30 Rock)
Laura Linney (The Big C)
Lea Michele (Glee)

 

En İyi Erkek Oyuncu
Alec Baldwin (30 Rock)
Steve Carell (The Office)
Thomas Jane (Hung)
Matthew Morrison (Glee)
Jim Parsons (The Big Bang Theory)

 

En İyi Mini Dizi
Carlos
The Pacific
Pillars Of The Earth
Temple Grandin
You Don’t Know Jack

 

En İyi Kadın Oyuncu (EN İYİ MİNİ DİZİ)
Hayley Atwell (Pillars Of The Earth)
Claire Danes (Temple Grandin)
Judi Dench (Return To Cranford)
Romola Garai (Emma)
Jennifer Love Hewitt (The Client List)

 

En İyi Erkek Oyuncu (EN İYİ MİNİ DİZİ)
IDris Elba (Luther)
Ian Mcshane (Pillars Of The Earth)
Al Pacino (You Don’T Know Jack)
Dennis Quaid (The Special Relationship)
Edgar Ramirez (Carlos)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (EN İYİ MİNİ DİZİ)
Hope Davis (The Special Relationship)
Jane Lynch (Glee)
Kelly Macdonald (BOARDWALK Empire)
Julia Stiles (Dexter)
Sofia VERGARA (Modern Family)

 

En İyi Erkek Oyuncu (EN İYİ MİNİ DİZİ)
Scott Caan (Hawaii Five-O)
Chris Colfer (Glee)
Chris Noth (The Good Wife)
Eric Stonestreet (Modern Family)
David Strathairn (Temple Grandin)

Tüm yorumlar (14)

Avatar
sametdh (Amatör) | 14 Ocak 2011, 14:57

Bari bu defa versinler şu ödülü Hugh Laurie'ye. Adam her seferinde aday oluyor. Oyunculuğunun da hakkını vermek lazım hani...

Cevap Yaz
0
0
312 (Profesyonel) | 4 Ocak 2011, 10:48

Yinemi bu herif sunuyor töreni. adam sunamıyor daha doğrusu içmekten. gerçekten oscar töreni dışında altın küre falan çok pis bir sunumu var. tek güzelliği fazla ödül vermesi televizyon falan.

Cevap Yaz
0
0
psychosocialll (Amatör) | 26 Aralık 2010, 16:14

Breaking Bad alır...Inception alır...Michael C. Hall alır..Jim Parsons alır..

Cevap Yaz
0
0
Aranel (Figuran) | 24 Aralık 2010, 07:31

şimdiden buraya yazıyorum..en iyi erkek oyuncu drama dalında altın küre ve en iyi erkek oyuncu dalındda akademi ödülünü the king's speech kral rolüyle eminim hatta tersi olması imkansız colin firth alacaktır...bu seneki bankom budur...

Cevap Yaz
0
0
shell-gerry (Figuran) | 23 Aralık 2010, 17:32

jessie eisenberg alır ,çünkü son zmnlarda çok popüler.ve glee nin de ödül almasını istiyorum bence    alır da...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz