Sinemalar.com

Yeni Proje Çanakkale Savaşı Üzerine

Yeni Proje Çanakkale Savaşı Üzerine
13 Ocak 2011

Gemide, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar, Maruf, Barda, Kurtlar Vadisi Irak, Gecenin Kanatları filmleriyle tanıdığımız başarılı yönetmen Serdar Akar Çanakkale Savaşı üzerine film çekmeye hazırlanıyor.

Ünlü yönetmen Serdar Akar’ın ön hazırlıkları devam eden yeni projesi Çanakkale Savaşını konu alıyor. Çalışmalarına başlanan filmin yapımcılığını Aydın Film üstleniyor.

Serdar Akar’ın çekmeye hazırlandığı bu önemli yapım, Çanakkale Savaşı’nda yaşanan kahramanlıkları ve dramları merkezine alıyor. Dünya tarihinin en büyük ve en dramatik cephelerinden biri olan, birçok farklı ulustan askerin kanıyla sulanan Çanakkale Savaşını çarpıcı biçimde beyazperdeye yansıtmayı amaçlanan filmde, gerçekçi savaş sahneleri ile etkileyici bir atmosferin yaratılması hedefleniyor. Yaşanan büyük direnişi, direnişin isimsiz kahramanlarının hikâyeleri üzerinden anlatacak olan filmin, 2012 yılında sinemaseverlerle buluşması amaçlanıyor.

Hazırlıkları devam eden projenin oyuncu kadrosu ve detayları yakında kamuoyuyla paylaşılacak.

Tüm yorumlar (23)

Avatar
hayaletm (Profesyonel) | 18 Ocak 2011, 23:27

Tarihimizi gururla gözler önüne serecek kaliteli yapımlara ihtiyacımız var ve desteklenmesi gerek diye düşünüyorum. Umarım bu tarz filmler süreklilik gösterir ve çok dikkat çeken işlere imzalar atılır. Şimdiden emeklerine sağlık derim, amacı bile bunu söylemek için yeterli...

Cevap Yaz
0
0
tylerandsovier (Dublör) | 18 Ocak 2011, 23:10

çanakkale istanbulun fethi muhteşem süleyman gerçek bir atatürk filmi bait olmayan bunları artık guzel projelerle dünyaya duyurma vaktı geldı. sadece türkıye ıcın yapılcaksa hıc yapılmasın. fakat dunya bu yapımlarla sarsılıcak medyasında yer alıcak gişe yapıcak yapımlar olucaksa tüm türkiyenın bu fılmlerın tamamıyle arkasında durucagısda kesındır. umarım artık bızde sınemayı dogru kullanmaya baslarız. saygılarımla

Cevap Yaz
0
0
tolgailgim (Figuran) | 18 Ocak 2011, 14:20

Herşey para değildir. Amerika'da büyük umutlarla ve paralarla çekilip  umduğunu bulamayan filmler oluyor. Önemli olan kadro,senaryo ve yonetmendir. Para elbet gerekli ama az paralar ile büyük işler başarılabiliyor mesela rec filmi bildiğim kadarı ile basit bir kamera ile çekilmiş güzel bir film.

Cevap Yaz
0
0
Invictus (Artist) | 16 Ocak 2011, 17:08

iyi bir yönetmen olumsuz yaklaşmak saçma olur.ayrıca ufak bütce ile büyük işler yapan,dünya sinemasına adını yazdıran çok sayıda Film var.

Cevap Yaz
0
0
VampireLegends (Dublör) | 16 Ocak 2011, 14:45

Evet arkdaşlar herşeyin b*kunu çıkarttıkları gibi bununda çıkartıyorlar.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz