Sinemalar.com

Kutsal Damacana Dracoola

Kutsal Damacana Dracoola
17 Ocak 2011

İyi Seyirler Filmcilik Selin Altınel ve Şenol Zencir yapımcılığında gerçekleştirilen Kutsal Damacana Dracoola 21 Ocak\' 2011 de vizyona giriyor. Korhan Bozkurt\'un yönettiği ve Leman Dergisi yazarlarından Ahmet Yılmaz ile Şenol Zencir\'in senaryolaştırdığı filmin başrollerinde Ersin Korkut, Şahin Irmak, Özge Ulusoy ve Ceyhun Fersoy yer aldı.

 

Bu İkiliye Dikkat!...

 

Henüz minik bir bebekken kendisini cami avlusunda bulan yavru Sebahattin / Sebo (Ersin Korkut), güvercinlerin ve kumruların yemleriyle beslenip kendi kendini yetiştirmiştir. Akılbali olduğunda zengin bir işadamının konağında iş bulan ve kızı Demet’e (Özge Ulusoy) platonik bir aşkla bağlanan Sebo\'nun mutluluğu bir anda bozulur. Bir geceyarısı ansızın müştemilâtın kapısı çalınır, gelen efsanevi kan emici Kont Dracula’dır (Şahin Irmak).

 

İlk kez bir sinema filmde başrolde yer alan Ersin Korkut ve Şahin Irmak çekimler esnasında herkesi kırdı geçirdi, gülme krizleri geçiren ekip yüzünden sahneler sürekli tekrarlandı. Yine ilk kez bir sinema filminde rol alan Özge Ulusoy beklentilerin üzerinde performans sergileyerek herkesi şaşırttı.

 

Red kameraların kullanıldığı ve çekimleri 5 hafta süren Kutsal Damacana Dracoola\'nın yönetmeni Korhan Bozkurt Kutsal Damacana serisinin İkincisinin de yönetmenliğini yapmıştı. Film Türkiye ile birlikte Avrupa\'da da aynı anda 260 kopya ile vizyona girecek.

Tüm yorumlar (33)

Avatar
baran34 (Profesyonel) | 25 Şubat 2015, 01:09

Özge Ulusoy ve performans kelimelerini aynı cümle içinde kullanan yazar; gerçekten siz sinemadan anlamıyorsunuz...

Cevap Yaz
0
1
ArjennyRooska (Profesyonel) | 20 Ocak 2011, 13:52

Ben diğer filmleri Şafak Sezer ile özleşleştirmiştim. Onun olmaması bence büyük eksiklik ama bakalım belki de bu film daha güzel olur

Cevap Yaz
0
0
StralD (Artist) | 19 Ocak 2011, 22:59

Şafak Sezerin Olmaması Çok büyük eksiklik ama yinede izlenebilir bir film.

Cevap Yaz
0
0
efe64 (Dublör) | 19 Ocak 2011, 20:56

bunuda karşımıza komedi filmi diye çıkartıyorlar ya hey allahım yaa ne günlere kaldık.

Cevap Yaz
0
0
VampireLegends (Dublör) | 19 Ocak 2011, 17:00

Bir gelemedi ya artık gelsede izlesek,zaten şafak sezersiz olduğu için hiç merak etmiom ama genede izlicem.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz