Sinemalar.com

Bursa, Uluslararası İpek Yolu Film Festivali'ne Sahip Çıkıyor!

Bursa, Uluslararası İpek Yolu Film Festivali'ne Sahip Çıkıyor!
19 Ocak 2011

BURSA, sanatına ve kültürüne sahip çıkıyor. Osmanlı\'nın ilk başkenti, birçok elit sanatçı çıkarmış Bursa\'nın 2 buçuk milyonluk \'köyleşmesi\'ne karşı çıkmak için 31 Ocak Pazartesi Saat 14:30\'da Büyükşehir Belediyesi\'nin tarihi binasının önünde toplanıyor ve soruyoruz:

İpek Yolu Film Festivali\'nin akıbeti ne oldu? 4 yıl başarıyla gerçekleşen ve ülkemizin en etkin festivalleri arasında yer alması beklenirken organizasyonun yapılmasını istemeyen kim, hangi gerekçe ile festivali engelliyorlar? Bursa\'nın uluslararası tanıtımı, kentin sosyal ve kültürel dinamiği için büyük önem taşıyan festivalinin gerçekleşmesi için ne yapmak gerek?

 

Uluslararası İpek Yolu Film Festivali\'nin gerçek sahibinin Bursa halkı olduğunu düşünüyoruz. BŞ Belediye Başkanı Recep Altepe\'den de açıklama bekliyoruz?

 

Önceki başkan, rahmetli Hikmet Şahin döneminde organize edilmeye başlanan festivali düzenleyebilecek potansiyel Bursa\'da yok mu? Ülkemizin en önemli sanayi şehrinde bu festivale sahip çıkacak başka sivil toplum örgütü yok mu?

 

Bursa medyası, eli kalem tutan, düşünebilen, kaygı taşıyan insanı, akademisyeni, sanatçısı, sivil toplum örgütleri, valisi, belediye başkanı, işadamı, bürokratı, milletvekili ve bakanı ve sokaktaki insanına sesleniyoruz:

 

Heykellerin ucube görüldüğü, çizgi romanların davalık olduğu herkesin birbirine hakaret ettiği, ürktüğü, saygı duymadığı bir ortamdan sıyrılmak için sanata yakın olmak gerek! Hem çağdaş, hem de, geleneksel sanatlara! Çünkü her insan yaşadığı çağın tanığıdır. 2011 yılını yaşadığımız 21. yüzyılın başında Bursa daha çağdaş yönetilmeyi hak ediyor! İstanbul’un arka bahçesi olmaktan kurtulsun bu kent! Uluslararası İpek Yolu Film Festivali\'ne sahip çıkmak, bu kentte, nefes alan, ekmeğini yiyen, suyunu içen herkesin borcudur!

 

Haydi Bursa!

 

31 Ocak pazartesi Saat 14:30\'da Büyükşehir Belediyesi\'nin tarihi binasının önünde toplanıyor ve soruyoruz:

 

\"İpek Yolu Film Festivali neden organize edilmiyor? Kimler engelliyor?\"

Tüm yorumlar (3)

Avatar
clubget20 (Amatör) | 19 Ocak 2011, 20:47

oncelıkle konuyu buraya tasıdıgınız ıçın tesekkurler....dedıgınız gun dedıgınız saaatte herkesın orda olması dılegıyle...bursa daha fazlasını hakedıyor..ama bastakıler yobazlaşma konusunda bı haylı ısteklı oldugundan bunlara ızın verılmıyo sanırım.

Cevap Yaz
0
0
meken (Artist) | 19 Ocak 2011, 20:29

memleketimiz festivaller diyarı oldu derken bursa'daki gelişmeler hiç hoş değil...umarım tez zamanda çözülür.

Cevap Yaz
0
0
atgitsin (Artist) | 19 Ocak 2011, 19:46

Gerçekten merak ediyorum bende. Her sene bir düzene oturdu diye sevinirken ne oldu da bu yıl hala ses soluk çıkmadı organizsyonla ilgili?

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz