Kader Ajanları

20.01.2011 11:30
Kader Ajanları

Kaderimizi biz mi kontrol ediyoruz, yoksa görünmez güçler mi bizi idare ediyor? Matt Damon, gerilim filmi The Adjustment Bureau’da Kader’in onun için plânlarını görür ve başka bir şey istediğini fark eder. Bunu elde etmek için de, hayatı boyunca sevdiği tek kadını günümüz New York caddelerinin her yerinde kovalaması gerekir.

Kader Ajanları

Amerika Birleşik Devletleri senatosuna girmek üzere olan, hırslı politikacı David
Norris (Damon) daha önce tanıdığı hiçbir kadına benzemeyen, güzel modern balerin Elise Sellas’la (Emily Blunt) tanışır. Tam ona âşık olmaya başladığını fark ettiği an, gizemli adamlar çifti ayırmak için karşılarına çıkar.

Bu adamlar sahip oldukları güçle, David ve Elisa’nın bir araya gelmesine engel olmak için, ellerinden geleni yapacaklardır. Bu yoğun engellemeler karşısında, David ya Elise’nın peşini bırakıp daha önce kendisi için çizilmiş yoldan gidecek… ya da Kader’e karşı gelmek için her şeyi tehlikeye atıp onunla olacaktır.

George Nolfi’nin (Ocean’s Twelve’in senaristi, Son Ültimatom’un yazarlarından)  beyaz perdeye uyarlayıp yönettiği The Adjustment Bureau, Philip K. Dick’in (“Gerçeğe Çağrı-Total Recall,” “Azınlık Raporu” and “Bıçak Sırtı”) kısa öyküsünden uyarlanmıştır.