Sinemalar.com

Biutiful

Biutiful
21 Ocak 2011

\'Bir rol değil, hayat tecrübesi önerdi\'

 

Oscar ödüllü Javier Bardem son filmi \'Biutiful\' için \'\'Inarritu bana bir rol değil, bir hayat tecrübesi önerdi. Ben de çekimlerin sürdüğü 5 ay boyunca bunu yaşadım.\'\' diye konuştu.

 

Paramparça Aşklar Köpekler, 21 Gram ve Babil filmlerinin ardından Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzalez Inarrıtu’nun son filmi \'Biutiful’da Oscar ödüllü Javier Bardem başrolde yer alıyor. Altın Küre Ödüllerinde Yabancı Dilde En İyi Film adayı olan film, Cannes’da büyük ilgi toplamış En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştı.
Son olarak BAFTA’da En İyi Yabancı Film ve En İyi Erkek Oyuncu dalında adaylık alan filmin şimdi de Oscar adaylığı konuşuluyor.

 

\'\'Alejandro’yla çalışmak bir onur ve ayrıcalık çünkü onun filmlerini çok beğeniyorum. Uzun süredir birlikte çalışmak istiyorduk, bu \'Biutiful\' gibi özel bir filmde olduğu için ayrıca mutluyum. Çok yakın çalıştık, büyük bir maceraydı. Alejandro bu filmin dağa çıkmak gibi olduğunu söyledi, sürekli zirveye doğru yol aldığımız bir yolculuk gibi. Çok zor fakat o derece ödüllendirici… Inarritu bana bir rol değil, bir hayat tecrübesi önerdi. Ben de çekimlerin sürdüğü 5 ay boyunca bunu yaşadım. \'Biutiful\', duygusal ve fiziksel açıdan çok zor ve yorucuydu.”

 

“Zor bir hayatı olan ve en değerli varlıkları çocukları için çabalayan duyarlı baba Uxbal’ı canlandırdım. Bu rolün benim üzerimde derin bir etkisi oldu. Kanserden ölmek üzere olan bu adam geride çocuklarına olumlu, umut verecek ve hayatlarının ilerleyen dönemlerinde kullanabilecekleri bir şeyler bırakmak istiyor. Ama elinde ne var ki…”

 

“Biutiful\' bittikten sonra açıkça söylemeliyim ki kendimle gurur duydum. Bu gurur bir başarı kazanmaktan ötürü değil işi yaptığım içindi. İzleyenler üzerinde derin etkiler bırakacak güçlü bir film. Zaten amacımız da insanların kalbine ulaşmak…”

Tüm yorumlar (7)

Avatar
EdJake (Artist) | 25 Şubat 2011, 00:19

Mühteşem insan.. Yani Javier Bardem'e tek kelimeyle tapıyorum..:)

Cevap Yaz
0
0
Cinemayorumlari (Efsane) | 3 Şubat 2011, 08:57

Heralde sinemaya giderken halkın aklından bu soru vardır patlama sahnesi görecekmiyim yada görüntü kalitesi nasıl lüks arabalar geçecekmi ama aslında  gonzalesin yaptığı çok farklı. farklı yaşamları sanki aynı fanusun içinde yaşatırçasına halka sunuyor hayatları birleştirmed ki performansı yüksek gayet te güzel yapımlar çeviriyor

Cevap Yaz
0
0
Bradebru (Figuran) | 14 Şubat 2011, 15:33

ben bu filmi izlemedim ama filme olan ilgiye bakılacak olursa en kısa zamanda bu filme gitmek istiyorum anlattığın kadarıylada çok güzel bir film olduğu belli we merakla izlemeyi bekliyorum  

0
0
CINDRELLAMAN (Profesyonel) | 26 Ocak 2011, 02:21

alejandro nun hiç bir filmi kötü deil tam tersi insanı perdeye bağlayan sabitlieyen filmleri var klasikler arasına yada izleyenlerin hemen arşivine aldıkları filmler çekiyo bu filmide eminimki çoğu insan heyecanla bekliyo biran önce izlemek istiyorum

Cevap Yaz
0
0
actionboy35 (Jön) | 23 Ocak 2011, 14:45

Gerçekten süper bir oyuncu. Karizmatik usta aktörlerden. İspanya'nın yetiştirdiği en iyilerden.

Cevap Yaz
0
0
gokhanzade (Profesyonel) | 22 Ocak 2011, 14:59

Oscarı alır, şüphesiz hemde, adam rolünü oynamıyor, söylediği gibi yaşıyor...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz