Müziğin üç büyük ismi aynı film için birarada

04.02.2011 15:47
Müziğin üç büyük ismi aynı film için birarada

18 Şubat’ta vizyona girerek sinema seyircisi ile buluşacak olan “Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak” filmi, oyuncuları, hikayesi ve görselliği ile olduğu kadar müziğiyle de ses getirecek.

 

“Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak” için bir araya gelen üç büyük isim Ferhat Göçer, Orhan Şallıel ve Hüsnü Şenlendirici, filmin özgün müzikleri için birlikte çalıştılar. Finlandiya ve Hollanda Senfoni orkestralarını yönettikten sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Devlet Senfoni ve Çukurova Devlet Senfoni orkestralarını yöneten ve halen Antalya Senfoni Orkestrası’nın şefi Orhan Şallıel’in bestelediği film müzikleri, senfoni orkestrası tarafından seslendirildi. Canlı performanslarda ise, Orhan Şallıel’in yönettiği senfoni orkestrasına, müziğimizin iki büyük ismi, ünlü sanatçı Ferhat Göçer ile klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici eşlik etti.

 

Bir dönemin efsanevi yıldızı Claudia Cardinale’nin başrolünü İsmail Hacıoğlu, Teoman Kumbaracıbaşı ve Lavinia Longhi ile paylaştığı ARES MEDIA’nın yapımcılığını üstlendiği “Sinyora Enrica ile İtalyan Olmak” filminin müzikleri için bir araya gelen Orhan Şallıel, Ferhat Göçer ve Hüsnü Şenlendirici, günler süren stüdyo çalışması sonrasında Akdeniz’in romantizmini beyaz perdeye yansıtan muhteşem şarkılara imzalarını attılar.