Sinemalar.com

Engin Altan Düzyatan’ın Bir Avucunda Beş Marifet!

Engin Altan Düzyatan’ın Bir Avucunda Beş Marifet!
9 Şubat 2011

11 Mart’ta izleyicisi ile buluşacak olan “Bir Avuç Deniz” filminin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan; filmin çekimleri için rol arkadaşı Tuğrul Tülek ile birlikte kaptanlık eğitimi aldı. Tiyatro-sinema-dizi oyunculuğu, sunuculuğu, seslendirmeleri ve boksörlüğüyle bilinen Engin Altan Düzyatan, kaptanlık dersiyle, marifetlerine beşinciyi eklemiş oldu.

 

İstanbul’un zengin hayatını anlatan “Bir Avuç Deniz” filminde; kostümler, mekanlar, otomobiller kadar tekne sahneleri de göz kamaştırıyor. Sahnelerde kullanılan ve Türkiye’de sadece 10 adet bulunan Fransız yapımı “Beneteau  Oceanis 54” adlı yelkenliyi kullanmak için oyuncular; Kaptan Ali Nasman\'dan 3 gün boyunca ders aldılar. Bodrum\'da yaşayan profesyonel eğitmen Ali Nasman; Düzyatan ve Tülek’e, yelken basıp yelken toplamayı, halat bağlama ile halat açmayı ve dümen tutmayı öğretti. Oldukça güçlü ve özel olan bu lüks uzun yol yelkenlisini çekimlerde kendileri kullanan oyuncular, bu deneyimden büyük bir keyif ve heyecan yaşadıklarını söylediler.

 

2011’in en iddialı filmlerinden biri sayılan, senaristliğini ve yönetmenliğini Leyla Yılmaz’ın üstlendiği filmin başrollerini, Engin Altan Düzyatan ile birlikte Berrak Tüzünataç paylaşıyor. Filmde, usta oyuncular Ayda Aksel, Can Gürzap ve Zeynep Özder, Tuğrul Tülek, Ahu Yağtu gibi son dönemde parlayan isimler de rol alıyor.

 

Güçlü senaryosu kadar muhteşem görüntüleri ve profesyonel yaklaşımı ile de dikkat çeken “Bir Avuç Deniz”, 11 Mart 2011, Cuma gününden itibaren vizyonda!

Tüm yorumlar (7)

Avatar
Cinemed (Profesyonel) | 23 Şubat 2011, 12:49

Engin Altan ve Berrak Tüzünataç bir arada. İlgi çekici bir kadro oynatmışlar. Aşkı tüm anlamıyla işlemişler gibi gözukuyor. Oyuncuların performansını merak ediyorum. Umarım kaliteli yapım olur.

Cevap Yaz
0
0
alper35tr (Profesyonel) | 12 Şubat 2011, 23:54

kadrosu güzel gerek berrak olsun gerek engin olsun. Güzel bir yapım gibi görünüyor.

Cevap Yaz
0
0
titi (Dublör) | 10 Şubat 2011, 21:22

engin altan düzyatan oldugu için merak ediyorum.. iyi ve karizmatik bi aktör sonuçta sağlamda bi kişiliği var umarım daha iyi yapıtlarda görürüz

Cevap Yaz
0
0
gamzekaplan (Amatör) | 10 Şubat 2011, 18:07

filmin konusu umarım klişe deyildir fakir kız zengn adama aşık oluyo falan güçlü bir seneryosu vardır umarım eğer güçlü bir seneryosu varsa oyuncu kadrosu güçlü güzel bu film bana yeşil ışık yaktı =)

Cevap Yaz
0
0
GenelSeyirci (Figuran) | 9 Şubat 2011, 23:06

Açıkcası Engin Altan Düzyatan'ın oyunculuğunu çok beğenmem."Romantik Komedi" filmindeki performansını tutmuştum biraz ;fakat filmde merak uyandıran Berrak Tüzünataç bence."Ezel" dizisindeki performansını açıkcası -kendi adıma konuşuyorum- çok beğendim.Tabi ki dizi oyunculuğu ve sinema oyunculuğu farklı.Karşısında oynadığı aktörün değişmesi bile etkiler oyuncunun performansını ;fakat eğer "Ezel"de gördüğüm ışığı yansıtabilirse, dizideki duyguyu izleyiciye verebilirse çok iyi iş çıkarıcağına inanıyorum. Bekleyip göreceğiz...

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz