Sinemalar.com

Oscar Adayları Yemekte Buluştu.

Oscar Adayları Yemekte Buluştu.
10 Şubat 2011

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olan Oscarların sahiplerini bulmasına sayılı günler kaldı.

Sonuçları merakla beklenen ödül töreninin yapılacağı Los Angeles\'ta gecenin bir provası olarak gösterilen aday yemeği gecesi gerçekleştirildi.

En İyi Kadın ve En İyi Erkek Oyuncu dallarındaki adaylar her zaman olduğu gibi yemeğin ilgi odağı ünlüleriydi.

Her adayın sırayla bir konuşma yaptığı gecede The King\'s Speech filmi ile En İyi Erkek Oyuncu adayı olan Colin Firth, yaptığı konuşmada: \"Sanki sizden iki tane varmış gibi, bir taneniz röportaj yapmak zorunda, diğeri her an nasıl hissettiğinizi düşünmek zorunda. Sonuçta sevindirici bir şey. Öyle zannediyorum ki 6 ay boyunca bu his devam edecek.\" şeklinde heyecanını belirtti.

Biutiful ile aynı dalda aday olan Javier Bardem ise yaptığı konuşmada İspanyolca konuşan bir karakterin aday olmasının bu dalda bir ilk olduğuna dikkati çekti.

Adaylar gecenin sonunda toplu halde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

83. Oscar Ödül Töreni\'nin en iddialı olması beklenen filmi ise 12 dalda aday olan The King\'s Speech filmi.

Ödül töreni, 27 şubat gecesi NTV ve CNBC-e ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Tüm yorumlar (34)

Avatar
TITANICkolik (Amatör) | 23 Şubat 2011, 11:26

LÜTFEN DİKKAT!Bİ DAKİKA Bİ YANLIŞI VAR HEPİNİZİN.. oscar, oscarlıktann çıkmış diyorsunuz. evet ama bu yeni olmadıki.daha eskiden de vardı zaten. LEO. di caprioya sanki bu sene mi haksızlık ediliyor.aviator da yapıldı.departed da yapıldı.en önemlisi TİTANİK GİBİ eşi benzeri olmayan bir film de bile yapıldı.hem de ne haksızlık.hem LEO ya hem KATE WİNSLET e.YA ALLAH AŞKINA  kız o filmde kral gibi oynadı bi şey vermediler.GİTTİ  READER diye  bi film de SOYUNDU bu SAÇMA ŞEYE ÖDÜLÜ verdiler.BÖYLE ŞEY VAR MI YA. YA BU JÜRİ NE SAÇMA JÜRİ ÖYLE...DUYGUSALLIKTAN DEĞİL soyunmalardan hoşlanıyorlar.adalmlarda İNSANLIK YOK bunca millet izliyor beğeniyor bunlar beğenmiyor o ZAMAN NİYE BU ÖDÜLÜ SUNUP DURUYORLARKİ .MADEM İZLEYİCİ BİZLERİZ YANİ BÜTÜN DÜNYA İZLİYORSA O ZAMAN BİZİ DE TATMİN ETMELERİ GEREKMİYORMU.AKSİ TAKDİRDE İZLENMEZ VE İTİBARSIZ Bİ HALE GELİR OSCAR.son sözlerim: bilmiyorum belki bu sölerime katılmayacaksınız belki de genel olarak çoğunuz  bu görüşlerime katılacaksınz AMA BENCE eğer şu an LEO yu ve KATE  i  tanıyorsak ve eğer şu an film izlemeyi seviyorsak , izlemekten tat alıyorsak ve EĞER TÜRK MİLLETİ olarak dugusallığımıza hitap ediyorsak BENCE BUNDA  kesinlikle bize hayatı ANLAMLANDIRAN ve bu hayatın da aslında  bir film olduğunu hissetttiren , gösteren ve izlerken boğazımızda kalimelerin düğümlendiği, nutkumuzun tutulduğu film olan TİTANİK sayesindedir KESİNLİKLE....VE BENCE LEOnun ve KATE nin oscarı almamış olması ASRIN HATTA ASIRLARIN EN BÜYÜK HATASIDIR....İNŞALLAH aynı GÖRÜŞTEYİZ SİZİNLE...yorumlarınızı bekliyorum ....saygı ve sevgilerimle

Cevap Yaz
0
0
skozgursk (Amatör) | 14 Şubat 2011, 20:51

The King's Speech bence çok güzel bi film ve gerçekten oscarı hakediyor.
Eğer ki Colin Firth oscarı alamazsa işte o zaman haksızlık yapılmış demektir.
Adayların hepsi çok iyi bir film ama The King's Speech gerçekten kusursuz.

Cevap Yaz
0
0
mhrklc (Amatör) | 14 Şubat 2011, 11:48

Arkadaşlar hepiniz bazı filmlerin aday falan olmamasından şikayetçisiniz.Ama oscar var olduğundan beri böyleydi.1980-90 lara da bakın muhteşem ötesi diyeceğiniz filmler oscarı alamamış hatta aday bile olmamış..Yani oscar iyi bir film izleyicisi için kriter olmamalı zaten..

Cevap Yaz
0
0
lafmacun (Artist) | 13 Şubat 2011, 16:34

Sabırsızlıkla bekliyorum. Anna Hathaway ile James'in sunuculuğunda olacak Oscar töreni, eğlenceli olacağa benziyor. Oscar favorim kesinlikle 127 Hours ile James Franco. (:

Cevap Yaz
0
0
alper35tr (Profesyonel) | 12 Şubat 2011, 23:51

Bakalım görücez az kaldı ... Ama şu kadarını söyleyiyim aday olan filmlerden daha çok oscarı hakeden filmler vardı, bu seneki adaylar İnception hariç pek ilgimi çekmedi açıkçası

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz