Sinemalar.com

The Hobbit Kadrosu İlk Kez Buluştu

The Hobbit Kadrosu İlk Kez Buluştu
11 Şubat 2011

Peter Jackson\'ın Guillerme Del Toro ile kamera arkasına geçeceği ancak sonradan çıkan sorunlar ile Peter Jackson\'ın yalnız başına kaldığı Yüzüklerin Efendisi serisinin \"The Hobbit\" isimli kitap uyarlaması filminin ekibi hemen hemen tamamlandı. Set hazırlıkları tam gaz sürerken The Hobbit filminin kadrosunun büyük bir çoğunluğu da ilk defa biraraya geldi. Çekimlere başlanmadan önce Yeni Zelanda\'da toplanıp bir basın toplantısı düzenleyen oyuncular, çekimleri bir yıldan uzun sürecek filmden önce kamera karşısına geçmeyi ihmal etmedi.

 

Martin Freeman\'ın Bilbo Baggins karakterini canlandıracağı filmde ona eşlik edecek cüce ekibi de fotoğraf çekimlerinde ve basın toplantısında hazır bulundu. Kostümsüz verilen fotoğraftaki eksikler ise Andy Serkis, Ian McKellen ve Cate Blanchett.

 

İşte fotoğraflarda da görünen cüce ekibini canlandıracak aktörlerin tam listesi: Richard Armitage - Thorin Oakenshield, Aidan Turner ve Rob Kazinsky - Kili & Fili, James Nesbitt - Bofur, Adam Brown - Ori, Graham McTavish - Dwalin, John Callen - Oin, Stephen Hunter - Bombur, Mark Hadlow - Dori, en güçlü cücelerden biri olan aktör ise Peter Hambleton - Gloin, Jed Brophy - Nori, William Kircher - Bifur ve son olarak Ken Stott - Cüce Lordu Balin.

 

Warner Bros ve MGM\'in belirlediği takvime göre The Hobbit\'in gösterim zamanı 2012 sonu veya 2013 başı. Peter Jackson\'ın yöneteceği filmin çekimlerine Mart ayında Yeni Zelanda\'da başlanacak. Senaryolaştırma sürecinde görev alan isimler ise şöyle: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro.

 

Bu son haberler ile birlikte Yüzüklerin Efendisi hayranları daha da heyecanlanacak gibi görünüyor. En azından 5 yıldır çekilmesi beklenen ve MGM-Warner Bros şirketlerinin bir türlü mutabık kalamadığı film sonunda çekilmeye hazır halde.

 

Sinemalar.com farkıyla The Hobbit filminin kadrosunun büyük bir bölümünün birlikte çekildiği ilk fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm yorumlar (40)

Avatar
maximus74 (Dublör) | 3 Aralık 2011, 19:06

peter jackson çekecekse yine mükemmel bir iş çıkacak demektir. sabırla bekliyorum.

Cevap Yaz
0
0
maskarya (Amatör) | 4 Mart 2012, 19:35

ilk 3 film sonlanmasaydı iyi olurdu bence :D
sonuçta kralın dönüşü oscar ödülü almış bir film :D

0
1
kertenkebelek (Profesyonel) | 25 Şubat 2011, 19:13

ben şahsen çok üzüldüm yüzüklerin efendisi kadrosundan kimse olmadığını duyunca ilk bu film çıkıcağında çok heycanlanmıştım ama şimdi düşüncelerim değişti ama y,inade umarım güzel bi iş çıkar ortaya...

Cevap Yaz
0
0
maskarya (Amatör) | 4 Mart 2012, 19:33

aragaon gimli falan yok galiba hayal kırıklığı olabilir film ama yinede sabırsızlıkla bekliyorum :D

0
0
jackie71 (Dublör) | 13 Eylül 2011, 00:02

aslında bir çok isim var

0
0
cyn (Figuran) | 17 Şubat 2011, 15:26

Biraz kalıp bi laf olacak ama dünyada insanlar 2ye ayrılırmış yüzüklerin efendisi okuyanlar ve okumayanlar, bunu yüzüklerin efendisinin o büyülü atmosferi içerisinde kaybolmayı başarabilen herkes anlayabilir çünkü o dünya farklıdır, insana orda yaşama hissi verir, kimileri yaşarda... Kendi alanının en başarılı örneği olan bu filmin öncesinin anlatılacağı Hobbit I ve II en az Y.Efendsisi kadar başarılı olacağına eminim, BUna P.J in gerçek bir Y.E ve Tolkien hayranı olması en büyük etken olacaktır her yaptığı filmdeki kendini aşmayı isteyen bir yönetmen ve ekipten kötü birşey beklenemez nede olsa ;)

Cevap Yaz
0
0
kingcan12 (Dublör) | 13 Eylül 2011, 14:00

yüzüklerin efendisi hp bunlar efsane kitaplar sana katılıorum ama  sadece yüzüklerin efendisi demesen de  bu tür efsene kitaplar desen hp ve lotr gibi

0
0
sevdeblahblah (Figuran) | 16 Şubat 2011, 19:45

yüzüklerin efendisi hem kitabıyla hem filmiyle resmen beni benden almışlardı. tekrar tekrar izlemekten sıkılmadığım, bana fantastik filmleri sevmeyi öğreten filmdir. ama nedense bu hobbit filmi o kadar iyi olmayacak gibi hissediyorum. inşallah yanılıyorum. çünkü şöyle adam akıllı bir fantastik film izlesek çok güzel olur. ama sanırım kitaptaki hikayeyi pek beğenmediğim için bu filmin pek güzel olmayacağını düşünüyorum. ama daha çok erken kesin karar vermek için.

Cevap Yaz
0
0
jediyoda (Amatör) | 16 Şubat 2011, 19:44

bu film yüzüklerin efendisi kadar iyi olurmu bilmiyorum lakin sabırsızlıkla beklediğim bir film.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz