The Hobbit Kadrosu İlk Kez Buluştu

11.02.2011 17:07
The Hobbit Kadrosu İlk Kez Buluştu

Peter Jackson\'ın Guillerme Del Toro ile kamera arkasına geçeceği ancak sonradan çıkan sorunlar ile Peter Jackson\'ın yalnız başına kaldığı Yüzüklerin Efendisi serisinin \"The Hobbit\" isimli kitap uyarlaması filminin ekibi hemen hemen tamamlandı. Set hazırlıkları tam gaz sürerken The Hobbit filminin kadrosunun büyük bir çoğunluğu da ilk defa biraraya geldi. Çekimlere başlanmadan önce Yeni Zelanda\'da toplanıp bir basın toplantısı düzenleyen oyuncular, çekimleri bir yıldan uzun sürecek filmden önce kamera karşısına geçmeyi ihmal etmedi.

 

Martin Freeman\'ın Bilbo Baggins karakterini canlandıracağı filmde ona eşlik edecek cüce ekibi de fotoğraf çekimlerinde ve basın toplantısında hazır bulundu. Kostümsüz verilen fotoğraftaki eksikler ise Andy Serkis, Ian McKellen ve Cate Blanchett.

 

İşte fotoğraflarda da görünen cüce ekibini canlandıracak aktörlerin tam listesi: Richard Armitage - Thorin Oakenshield, Aidan Turner ve Rob Kazinsky - Kili & Fili, James Nesbitt - Bofur, Adam Brown - Ori, Graham McTavish - Dwalin, John Callen - Oin, Stephen Hunter - Bombur, Mark Hadlow - Dori, en güçlü cücelerden biri olan aktör ise Peter Hambleton - Gloin, Jed Brophy - Nori, William Kircher - Bifur ve son olarak Ken Stott - Cüce Lordu Balin.

 

Warner Bros ve MGM\'in belirlediği takvime göre The Hobbit\'in gösterim zamanı 2012 sonu veya 2013 başı. Peter Jackson\'ın yöneteceği filmin çekimlerine Mart ayında Yeni Zelanda\'da başlanacak. Senaryolaştırma sürecinde görev alan isimler ise şöyle: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro.

 

Bu son haberler ile birlikte Yüzüklerin Efendisi hayranları daha da heyecanlanacak gibi görünüyor. En azından 5 yıldır çekilmesi beklenen ve MGM-Warner Bros şirketlerinin bir türlü mutabık kalamadığı film sonunda çekilmeye hazır halde.

 

Sinemalar.com farkıyla The Hobbit filminin kadrosunun büyük bir bölümünün birlikte çekildiği ilk fotoğraflara buradan ulaşabilirsiniz.