Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

BAFTA 2011 Ödülleri Sahiplerini Buldu!

BAFTA 2011 Ödülleri Sahiplerini Buldu!
14 Şubat 2011

İngiliz Film ve Televizyon Akademisi BAFTA\'nın bu yılki ödülleri sahiplerini buldu. Ödül törenine birçok ünlünün katıldığı gecede, en ses getiren yapım The King\'s Speech oldu. Tom Hooper\'ın yönettiği Colin Firth, Helena Bonham Carter ve Geoffrey Rush\'ın rol aldığı film, BAFTA\'dan en iyi film ödülü dahil tam 7 ödül ile ayrılmayı başardı.

 

İşte BAFTA 2011\'de ödül kazananların tam listesi:

 

En İyi Film Kategorisi
Kazanan:
THE KING’S SPEECH - Iain Canning, Emile Sherman, Gareth Unwin
Diğer Adaylar:
BLACK SWAN - Mike Medavoy, Brian Oliver, Scott Franklin
INCEPTION - Emma Thomas, Christopher Nolan
THE SOCIAL NETWORK - Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca, Céan Chaffin
TRUE GRIT - Scott Rudin, Ethan Coen, Joel Coen

 

En İyi Erkek Oyuncu Kategorisi
Kazanan:
COLIN FIRTH - The King’s Speech
Diğer Adaylar:
JAVIER BARDEM - Biutiful
JEFF BRIDGES - True Grit
JESSE EISENBERG - The Social Network
JAMES FRANCO - 127 Hours

 

En İyi Kadın Oyuncu Kategorisi
Kazanan:
NATALIE PORTMAN - Black Swan
Diğer Adaylar:
ANNETTE BENING - The Kids Are All Right
JULIANNE MOORE - The Kids Are All Right
NOOMI RAPACE - The Girl with the Dragon Tattoo
HAILEE STEINFELD - True Grit

 

En İyi Yönetmen Kategorisi
Kazanan:
THE SOCIAL NETWORK - David Fincher
Diğer Adaylar:
127 HOURS - Danny Boyle
BLACK SWAN - Darren Aronofsky
INCEPTION - Christopher Nolan
THE KING’S SPEECH - Tom Hooper

 

En İyi Görüntü Yönetimi
Kazanan:
TRUE GRIT - Roger Deakins
Diğer Adaylar:
127 HOURS - Anthony Dod Mantle, Enrique Chediak
BLACK SWAN - Matthew Libatique
INCEPTION - Wally Pfister
THE KING’S SPEECH - Danny Cohen

 

En İyi Uyarlama Senaryo Kategorisi
Kazanan:
THE SOCIAL NETWORK - Aaron Sorkin
Diğer Adaylar:
127 HOURS - Danny Boyle, Simon Beaufoy
THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO - Rasmus Heisterberg, Nikolaj Arcel
TOY STORY 3 - Michael Arndt
TRUE GRIT - Joel Coen, Ethan Coen

 

Orange Rising Star Kategorisi
Kazanan:
TOM HARDY
Diğer Adaylar:
GEMMA ARTERTON
ANDREW GARFIELD
AARON JOHNSON
EMMA STONE

 

En İyi Animasyon Film Kategorisi
Kazanan:
TOY STORY 3 - Lee Unkrich
Diğer Adaylar:
DESPICABLE ME - Chris Renaud, Pierre Coffin
HOW TO TRAIN YOUR DRAGON - Chris Sanders, Dean DeBlois

 

En İyi Özgün Senaryo Kategorisi
Kazanan:
THE KING’S SPEECH - David Seidler
Diğer Adaylar:
BLACK SWAN - Mark Heyman, Andrés Heinz, John McLaughlin
THE FIGHTER - Scott Silver, Paul Tamasy, Eric Johnson
INCEPTION - Christopher Nolan
THE KIDS ARE ALL RIGHT - Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg

 

En İyi İngiliz Filmi Kategorisi
Kazanan:
THE KING’S SPEECH - Tom Hooper, David Seidler, Iain Canning, Emile Sherman, Gareth Unwin
Diğer Adaylar:
127 HOURS - Danny Boyle, Simon Beaufoy, Christian Colson, John Smithson
ANOTHER YEAR - Mike Leigh, Georgina Lowe
FOUR LIONS - Chris Morris, Jesse Armstrong, Sam Bain, Mark Herbert, Derrin Schlesinger
MADE IN DAGENHAM - Nigel Cole, William Ivory, Elizabeth Karlsen, Stephen Woolley

 

En İyi Çıkış Yapan İngiliz Filmi Kategorisi
Kazanan:
FOUR LIONS - Director/Writer - Chris Morris
Diğer Adaylar:
THE ARBOR - Director, Producer - Clio Barnard, Tracy O’Riordan
EXIT THROUGH THE GIFT SHOP - Director, Producer – Banksy, Jaimie D’Cruz
MONSTERS - Director/Writer – Gareth Edwards
SKELETONS - Director/Writer – Nick Whitfield

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Kategorisi
Kazanan:
GEOFFREY RUSH - The King’s Speech
Diğer Adaylar:
CHRISTIAN BALE - The Fighter
ANDREW GARFIELD - The Social Network
PETE POSTLETHWAITE - The Town
MARK RUFFALO - The Kids Are All Right

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Kategorisi
Kazanan:
HELENA BONHAM CARTER - The King’s Speech
Diğer Adaylar:
AMY ADAMS - The Fighter
BARBARA HERSHEY - Black Swan
LESLEY MANVILLE - Another Year
MIRANDA RICHARDSON - Made in Dagenham

 

Yabancı Dilde En İyi Film Kategorisi
Kazanan:
THE GIRL WITH THE DRAGON TATTOO - Søren Stærmose, Niels Arden Oplev
Diğer Adaylar:
BIUTIFUL - Alejandro González Iñárritu, Jon Kilik, Fernando Bovaira
I AM LOVE - Luca Guadagnino, Francesco Melzi D’Eril, Marco Morabito, Massimiliano Violante
OF GODS AND MEN - Xavier Beauvois, Pascal Caucheteux, Etienne Comar
THE SECRET IN THEIR EYES - Mariela Besuievsky, Juan José Campanella

 

En İyi Kurgu Kategorisi
Kazanan:
THE SOCIAL NETWORK - Angus Wall, Kirk Baxter
Diğer Adaylar:
127 HOURS - Jon Harris
BLACK SWAN - Andrew Weisblum
INCEPTION - Lee Smith
THE KING’S SPEECH - Tariq Anwar

 

En İyi Özel Efekt Kategorisi
Kazanan:
INCEPTION - Chris Corbould, Paul Franklin, Andrew Lockley, Peter Bebb
Diğer Adaylar:
ALICE IN WONDERLAND - Ken Ralston, David Schaub, Sean Phillips, Carey Villegas
BLACK SWAN - Dan Schrecker, Henrik Fett, Michael Capton, William \'Brad\' Kalinoski
HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS PART 1 - Tim Burke, John Richardson, Nicolas Aithadi, Christian Manz
TOY STORY 3 - Guido Quaroni, Michael Fong, David Ryu

 

En İyi Kostüm Tasarımı Kategorisi
Kazanan:
ALICE IN WONDERLAND - Colleen Atwood
Diğer Adaylar:
BLACK SWAN - Amy Westcott
THE KING’S SPEECH - Jenny Beavan
MADE IN DAGENHAM - Louise Stjernsward
TRUE GRIT - Mary Zophres

 

En İyi Özgün Müzik Kategorisi
Kazanan:
THE KING’S SPEECH - Alexandre Desplat
Diğer Adaylar:
127 HOURS - AR Rahman
ALICE IN WONDERLAND - Danny Elfman
HOW TO TRAIN YOUR DRAGON - John Powell
INCEPTION - Hans Zimmer

 

En İyi Prodüksiyon Tasarımı Kategorisi
Kazanan:
INCEPTION - Guy Hendrix Dyas, Larry Dias, Doug Mowat
Diğer Adaylar:
ALICE IN WONDERLAND - Robert Stromberg, Karen O’Hara
BLACK SWAN - Thérèse DePrez, Tora Peterson
THE KING’S SPEECH - Eve Stewart, Judy Farr
TRUE GRIT - Jess Gonchor, Nancy Haigh

 

En İyi Makyaj Kategorisi
Kazanan:
ALICE IN WONDERLAND - Valli O\'Reilly, Paul Gooch
Diğer Adaylar:
BLACK SWAN - Judy Chin, Geordie Sheffer
HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS PART 1 - Amanda Knight, Lisa Tomblin, Nick Dudman
THE KING’S SPEECH - Frances Hannon
MADE IN DAGENHAM - Lizzie Yianni Georgiou

 

En İyi Ses Kategorisi
Kazanan:
INCEPTION - Richard King, Lora Hirschberg, Gary A Rizzo, Ed Novick
Diğer Adaylar:
127 HOURS - Glenn Freemantle, Ian Tapp, Richard Pryke, Steven C Laneri, Douglas Cameron
BLACK SWAN - Ken Ishii, Craig Henighan, Dominick Tavella
THE KING’S SPEECH - John Midgley, Lee Walpole, Paul Hamblin, Martin Jensen
TRUE GRIT - Skip Lievsay, Craig Berkey, Greg Orloff, Peter F Kurland, Douglas Axtell

 

En İyi Kısa Film Kategorisi
Kazanan:
UNTIL THE RIVER RUNS RED - Paul Wright, Poss Kondeatis
Diğer Adaylar:
CONNECT - Samuel Abrahams, Beau Gordon
LIN - Piers Thompson, Simon Hessel
RITE - Michael Pearce, Ross McKenzie, Paul Welsh
TURNING - Karni Arieli, Saul Freed, Alison Sterling, Kat Armour-Brown

 

En İyi Kısa Animasyon Kategorisi
Kazanan:
THE EAGLEMAN STAG - Michael Please
Diğer Adaylar:
MATTER FISHER - David Prosser
THURSDAY - Matthias Hoegg

Tüm yorumlar (42)

Avatar
JohnnyPaul (Jön) | 4 Mart 2011, 14:27

inception ın almaması gerçekten fazlasıyla ilginç.. çok mu basit gelmiş o muhteşem senaryosu..o olağanüstü efektler mi sıradan mı görüldü acaba.. ya da o birbirinden harika sergilenmiş oyunculuklar mı dikkat çekici gelmedi.. gerçekten anlamak zor.. inception gibi bi film de ödül alamadıysa diyecek başka bir şey bulamıyorum.. tamamen saçmalık..

Cevap Yaz
0
0
bm666 (Artist) | 17 Şubat 2011, 11:03

İnception nerde :/ !!! Haksızlık bu tamamen İngiliz palavrası olmuş...

Cevap Yaz
0
0
gberkman (Dublör) | 18 Şubat 2011, 15:19

nolan ingiliz değil de afrika kökenli mi? ben yanlış biliyorum sanırım

0
0
filmkolik1998 (Amatör) | 16 Şubat 2011, 23:38

bakugan the gundalien invanders filmi sinemaya çıkınca hepsinin tozunu attıracağına eminim çünkü en iyi para en çok izlenen çizgi filmler sinema filmi olunca herkes ne pahasına olursa olsun gidiyor.

Cevap Yaz
0
0
alper35tr (Profesyonel) | 16 Şubat 2011, 23:13

nedir bu adamların İnceptionla Leonardoyla C.Nolanla alıp veremediği, Utanmasalar aday bile göstermiyecekler tamam bu ödülün zaten objectif olmadığı belli ingiliz filmine vermesi normal ama, İnception un hakkı yenmektedir.Umarım Oscarda hak ettiğini verirler inceptiona..

Cevap Yaz
0
0
filmkolik1998 (Amatör) | 16 Şubat 2011, 23:07

en iyi animasyon filmini kazanan oyuncak hikayesimi bence ejderhanı nasıl eğitirsin olmalı hatta çılgın hırsız aday gösterilmemeliydi.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz