Görüyorum ki benden uzun süredir
haber alamamışsın! Vizyona giren filmlerden ve en son gelişmelerden anında haberdar olmak ister misin? İzin Ver Daha Sonra
Türkiye'nin sinema sitesi Sinemalar.com

Bir Avuç Deniz için 11 Mart’ı Bekleyin..!

Bir Avuç Deniz için 11 Mart’ı Bekleyin..!
23 Şubat 2011

2011’in en iddialı filmlerinden biri sayılan; “Sevgin için ne kadar ileri gidebilirsin?” sorusuyla, aşkın, tutkunun ve bağlılığın sınırlarını arayan “Bir Avuç Deniz” 11 Mart’ta izleyicisi ile buluşuyor! Reklam filmleri ile tanınan Leyla Yılmaz’ın yazıp yönettiği film; cesur sahneleri, müzikleri, star oyuncuları ve fragmanıyla aylardır gündemden düşmüyor!

 

Başrollerini Engin Altan Düzyatan ile Berrak Tüzünataç paylaştığı “Bir Avuç Deniz”de; usta oyuncular Ayda Aksel, Can Gürzap ve Zeynep Özder, Tuğrul Tülek, Ahu Yağtu gibi son dönemin yıldız isimleri de rol alıyor. Genç-yaşlı herkesin kendinden veya yaşadıklarından izler bulacağı film; güçlü senaryosu kadar muhteşem görüntüleri ile de dikkat çekiyor.

 

“Bir Avuç Deniz”; uzun yıllar Amerika\'da okuyan ve şirketin Türkiye yöneticisi olmak üzere İstanbul\'a dönen Mert’in (Engin Altan Düzyatan), iyi eğitimli ve tam bir hanımefendi olan kız arkadaşı Dilek (Zeynep Özder) ve deli dolu, hırçın Deniz (Berrak Tüzünataç) ile yaşadığı aşk hikayesini anlatıyor. Film; hayatı boyunca ailesinin çizdiği rotada ilerleyen Mert’in Deniz ile ilişkiye girmesi sonucunda yaşanan olaylarla, izleyiciyi şaşırtacak.

 

Toplam 120 kişilik bir ekiple 6 hafta süren filmin çekimleri; Göcek, İstanbul ve Rodos’ta gerçekleştirildi. İstanbul’un “zengin” hayatını anlatan filmde çok sayıda lüks araç, tekne ve birbirinden şık kostümler kullanıldı. Film için Tarabya’daki Alman Konsolosluk Malikaneleri müzeye dönüştürüldü. Anne Rana Hanım’ın filmde “orkide yetiştiricisi” olması nedeniyle, İstanbul’da orkide kalmayacak kadar çok sayıda çiçek satın alındı. Negatif çekilen filmin görsel efektleri ise Emre Şan tarafından yapıldı.

 

“Bir Avuç Deniz”in, Avrupa çapında ünlü, Türk kompozitör Tuluğ Tırpan tarafından bestelenen müzikleri; Prag’ta, dünyaca ünlü Tadlow Stüdyoları’nda, Prag Senfoni Orkestrası tarafından seslendirildi. Filmde, senaryoyu bizzat okuyup onay veren Pearl Jam grubunun “Indifference” şarkısının yanı sıra, sürpriz birçok sanatçı şarkılarıyla yer alıyor.

 

Deniz misin, liman mı? Özgür müsün, mutlu mu? Aşık mısın, tutkulu mu? Bir avuç deniz, gerçekten de bir deniz mi? Yapımcılığı Fikri Görsel Sanatlar’a ait olan, dağıtımını Cinefilm’in üstlendiği “Bir Avuç Deniz”, 11 Mart 2011, Cuma gününden itibaren vizyonda!

Tüm yorumlar (3)

Avatar
salinger (Amatör) | 5 Mart 2011, 13:21

Engin Altan ve Ayda Aksel benim için bu filmin oyunculuk referansları , görüntüler son derece özenli ve profesyonel , dialoglar dikkat çekici , seyredilmeyi hakediyor.

Cevap Yaz
0
0
masterdemons (Dublör) | 23 Şubat 2011, 14:25

2011 'ın ıddaları fılmlerınden bırı dıyor ama ben boyle bırşey olucağını duşunmuyorum gördüğüm kadarıyla

Cevap Yaz
0
0
player1905 (Artist) | 23 Şubat 2011, 11:39

bakalaım 11 mart ı bekleyin diyorlar ama dedikleri gibi güzel bir film olcak mı göreceğiz

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz