Sinemalar.com

Bu Sahneden Sonra Hastanelik Oldular!

Bu Sahneden Sonra Hastanelik Oldular!
23 Şubat 2011

Sinema seyircisiyle buluşmasına sayılı günler kalan 72. Koğuş’un çekimleri oyuncular için tam bir işkenceye dönüştü.  72. Koğuş’ta zor şartlarda gün doldurmaya çalışan adembabalar, günlerce aç kaldıktan sonra Kaptan’ın (Yavuz Bingöl) onlara yemek yaptırmasıyla, adeta yemeğe saldırdılar.

 

Filmin yönetmeni Murat Saraçoğlu çekimlere başlandığı ilk gün oyuncuların havaya girmesi için Hitler’in işkence diyalogları eşliğinde yerde süründürmesinden sonra, bu defa da oyuncuları aç bıraktı. Mahkumların yemeğe kavuşma sahnesini çekeceği gün tüm oyunculara tam bir gün yemek yemeği yasaklayan Saraçoğlu, Yavuz Bingöl’ün gizli yemek yeme çabalarını da suya düşürdü.  Sahne gereği koğuşta pişirilen fasulyeyi elleriyle yiyen, birbirlerini tartaklayarak karınlarını doyuran oyuncular, çekimden sonra mideleri bulanınca hastanelik oldular. Sahnenin tekrarının olmaması için ellerinden gelenin en iyisini yapan oyuncular, başarıyla çekimi tamamladılar ama, karın ağrısından kurtulamadılar.

 

BİR DE ZEHİRLENME TEHLİKESİ ATLATTILAR!
Zor şartlarda devam eden çekimler sırasında dekor gereği penceresi olmayan ortamda çalışan ekip, bir taraftan üşürken bir taraftan da zehirlenme tehlikesiyle karşı karşıya kaldılar. Sahnede kullanılmak üzere, kömür yakan ekip, yanlışlıkla naylon bir parçanın ateşe düşmesinden sonra zehirli dumana maruz kaldı. Yönetmen Saraçoğlu’nun isteği üzerine oyuncularla birlikte tüm ekibe yoğurt yedirtilerek, olabilecek tehlikeli bir durumun önüne geçilmeye çalışıldı!

 

Sasin Fim’in yapımcılığında sinemaseverlere ulaşacak olan 72. Koğuş’ta, Hülya Avşar, Yavuz Bingöl, Kerem Alışık, Songül Öden, Ahmet Mekin, Civan Canova, Devrim Saltoğlu, Nursel Köse, Ayça Damgacı, Volga Sorgu, Zeynel Karaca ve daha birçok güçlü oyuncu da yer alıyor. Murat Saraçoğlu’nun yönetmenliğinde çekilen 72. Koğuş, 4 Mart’ta sinema izleyicisiyle beyazperdede buluşacak.

Tüm yorumlar (14)

Avatar
sinemac1 (Dublör) | 8 Mart 2011, 22:18

Bunuları yaptıklarına göre gerçekçiliği oyunculuklarıyla becerememişler demekki.

Cevap Yaz
0
0
bayramyigit89 (Dublör) | 24 Şubat 2011, 18:24

abartınında bu kadarı.bu adamlar hayatlarında hiç mi oruç tutmamışlar ya..3-4 gün aç kalırsında yemeğe saldırırsın anlarım.ama altı üstü 1 gün be..anlaşılan yine bizi kötü bir film bekliyor.bu tür reklamlara başvurulduğuna göre..

Cevap Yaz
0
0
esaret6161 (Jön) | 24 Şubat 2011, 17:29

film  vizyona  girmeden  az  sansasyon  , az  reklam lazım  ki  milletin  ilgisini  çeksin.

Cevap Yaz
0
0
LoneLy35 (Amatör) | 24 Şubat 2011, 00:42

ya ne diyebilirsin ki. bu kadar mı acemi oyuncular ki gerçekten aç bırakmadan aç rolünü oynayamıyorlar? oldu olacak inandırıcı olsun diye ölüm sahnelerinde de oyuncuları öldürselerdi :)

Cevap Yaz
0
0
theusualsuspects (Amatör) | 24 Şubat 2011, 00:16

acaba gerçek mi yoksa sadece reklam mı? oldu olacak bir de kırbaçlasalardı tam işkence olurdu... aynı mantıkla bir katili oynayan oyuncunun da rolune hazırlanması için adam öldürmesini mi isteyeceklerdi..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz