Sinemalar.com

Dogtooth'un Yönetmeninden Yeni Film

Dogtooth'un Yönetmeninden Yeni Film
10 Mart 2011

Bu yıl “En İyi Yabancı Film” dalında Oscar’a aday gösterilen Yunanistan yapımı “Dogtooth” filminin yönetmeni sinema severleri tekrar rahatsız etmeye hazırlanıyor. Dogtooth filmi ile yaptığı çıkışı hiç duraksamadan devam ettirmeyi düşünen Yorgos Lanthimos, yaptığı açıklamalar ile yeni filminin çekimlerini tamamladığını ve post-prodüksiyonun devam ettiğini belirtti.

 

Cannes Film Festivali’ne yetiştirilmeye çalışılan filmin adı ise “Alps”. “Dogtooth” filminde oynayan kardeşlerden birini canlandıran Agelliki Papoulia’nın da başrolü oynadığı yeni filmde yakınlarını kaybeden insanların yakınlarının yerine geçerek insanları teselli etmeye çalışan bir hemşirenin başından geçenler anlatılacak.

 

Yönetmene göre yeni filmi, Dogtooth’tan çok daha karanlık, sorgulayıcı ve komik olacak. Mayıs ayına yetiştirilmeye çalışılan film, Cannes’da yer alabilmek için zamanla yarışıyor.

Tüm yorumlar (2)

Avatar
crituques (Efsane) | 19 Mart 2011, 16:54

Bağımsız sinema çalışmalarına iyi bir örnek oluşturacağı kanaatindeyim.

Cevap Yaz
0
0
Alexander DeLarge (Jön) | 14 Mart 2011, 17:43

Bu adamın Dogtooth filmini izledim tamamen bağımsız ve durağan bir film olmasına rağmen bir an bile filmden kopmak istemedim yani kısacası bu filmini de merakla bekliyorum umarım başarılı bir işe imza atmıştır.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz