Sinemalar.com

30. Uluslararası İstanbul Film Festivali Biletleri Satışta!

30. Uluslararası İstanbul Film Festivali Biletleri Satışta!
21 Mart 2011

30. İstanbul Film Festivali\'nin biletleri satışa çıktı! Sinemaseverler, festival biletlerini Atlas, Beyoğlu ve Rexx sinemalarında açılan ana gişelerden ve Biletix satış kanallarından (Biletix satış noktaları, Biletix çağrı merkezi ve www.biletix.com) alabiliyor.

 

Toplam 21 farklı bölümde tam 230 filmin gösterileceği festivalde genel satış, 19 Mart’tan itibaren Biletix satış kanallarından (0216 556 98 00; www.biletix.com ve satış noktaları) ve saat 10.00-19.00 arası, hizmet bedeli eklenmeden Atlas, Beyoğlu ve Kadıköy Rexx sinemalarından yapılacaktır.

 

19 Mart-1 Nisan tarihleri arasında 30 adet ve üstünde bilet satın alanlara %10 indirim uygulanacaktır.

 

Tüm Türk filmlerinin biletleri 4 TL’den satılacaktır.

 

Pera Müzesi Salonu’nda yalnızca gösterim günlerinde, bu salondaki filmler için bilet satışı yapılacak ve bu salonda gösterilen filmlerin bilet fiyatları 4 TL olacaktır.

 

İndirimlerden sadece bir tanesi geçerlidir. 4 TL’lik biletlerde herhangi bir indirim uygulanmayacaktır.

 

Bilet fiyatları şöyle:

 

Hafta içi her gün 11.00-13.30- 16.00 seansları tam, indirimli, tam lale kart ve indirimli lale kart fiyatları 4 TL. Diğer filmler ise tam 12 TL, indirimli 8 TL, tam lale kart 9 TL, indirimli lale kart 6 TL.

 

Gala ve 3 boyutlu filmin fiyatları ise tam ve indirimli 15 TL lale kart sahiplerine 12 TL.

 

İndirimli biletlerden öğrenciler ve 65 yaş üstü sinemaseverler yararlanabilir.

 

Tüm Türk filmlerinin biletleri ise sadece 4 TL.

Tüm yorumlar (1)

Avatar
crituques (Efsane) | 21 Mart 2011, 14:09

Gelişmiş ülkelerde üniversiteler dahil öğrencilere sinema biletleri bizdeki 15-20 kuruşa eşit tutarlarda. Bir taraftan sinemaya gitme alışkanlıklarını ülke olarak desteklerken diğer taraftan halen bu fiyat politikalarını sürdürmenin hiç bir anlamı yok, halen 2-3 TL bile bir öğrenci için önemli bir tutardır, hele festivaller gibi bire bir sanatsal faaliyetlerde ticari beklentilerin tamamen ikincil bir amaç olması gerekir. Ben öğrencilik yıllarımı çoktan geride bıraktım ama bu sadece öğrencilerin değil sanatı seven tüm toplumun duyarlı olması gereken bir konu, bir sinema biletinin fiyatı öğrencinin günlük ulaşımını sağlayacak tutarlara eşit oldukça veya bir öğlen yemeğine ayıracağı bütçesine denk geldikçe biz daha çoook boş koltuklara film oynatırız. Sinemalarla ilgili burası gibi sitelerde bu konuda sosyal bir sorumluluk üstlenip sektörde aktif rol oynamalıdır, bu sitelerin varlık sebebi ağırlıklı olarak öğrenci arkadaşlarımız, yüzlerce üye kazanıp sadece onları hoş bir puanlama sisteminde rekabete yöneltmek değildir işin aslı, mademki burası çok sesli sosyal bir güç, bu güç dev markalardan reklam alınmasını nasıl sağlıyorsa, büyük sinema salonlarıyla anlaşmalar yapılmasını da sağlayabilir.
SAYGILARIMLA.

Cevap Yaz
0
0
captaiin (Profesyonel) | 23 Mart 2011, 16:17

ilgili metni okuduğumuzda ilk göze çarpan;"festival" başlığı altında "bilmem kaçıncısı düzenlenen organizasyonun biletleri satışa çıktı" ibaresiyle başlaması bile vaziyetin sanatsal yönünü dışa vurur biçimde.
güzel dokunmuşsunuz.
ellerinize sağlık.

0
0
Görüşleriniz