Siyah Kuğu'nun Soundtrack Albümü Çıktı!

24.03.2011 18:16
Siyah Kuğu'nun Soundtrack Albümü Çıktı!

Geçtiğimiz günlerde sahiplerini bulan 2011 Oscar’larında Natalie Portman’a “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü kazandıran ve En İyi Film dalında ise adaylığı bulunan “Black Swan”(Siyah Kuğu) filminin soundtrack albümü şimdi Sony Music etiketiyle müzik marketlerde! Yönetmenliğini Darren Aranofsky’nin üstlendiğiı “Black Swan” New York’ta yaşayan bir balerinin hayatını psikolojik perspektiften sunarken, Kuğu Gölü Balesi’nin hazırlanması esnasında sahne arkasında yaşananları farklı bir bakış açısıyla gözler önüne seriyor.

 

Çok ses getiren filmin müzikleri ise yönetmenin “Requiem For A Dream” ve ”TheWrestler”filmlerinde de birlikte çalıştığı Clint Mansell’ e ait.

 

Black Swan, 2010 Toronto ve Venedik gibi iki büyük film festivaline de katılırken, Venedik Film Festivali’nin açılış filmi oldu. Mila Kunis bu festivalde “En İyi Genç Oyuncu Ödülü”ne layık görüldü.

 

Müziği, oyuncuları ve senaryosuyla Darren Aranofsky’e “En iyi Yönetmen” adaylığı getiren ve toplam beş dalda Oscar adayı olan Black Swan filminin 16 eserden oluşan ve içerisinde film müziği denilice ilk akla gelen isimlerden biri olan Clint Mansell’in albüm notlarının da bulunduğu bu albüm için arşivlerinizde yer açın!

 

BLACK SWAN

 

1.    Nina\'s Dream
2.    Mother Me
3.    The New Season
4.    A Room of Her Own
5.    A New Swan Queen
6.    Lose Yourself
7.    Cruel Mistress
8.    Power, Seduction, Cries
9.    The Double
10.    Opposites Attract
11.    Night of Terror
12.    Stumbled Beginnings...
13.    It\'s My Time
14.    A Swan Is Born
15.    Perfection
16.    A Swan Song (for Nina)