Sinemalar.com

Atlıkarınca Filmi, Altyazılı Olarak Vizyona Girecek

Atlıkarınca Filmi, Altyazılı Olarak Vizyona Girecek
28 Mart 2011

İlk filmleri Başka Dilde Aşk’ta kameralarını işitme engellilerin hayatına çeviren  İlksen Başarır ve Mert Fırat’ın yeni filmi Atlıkarınca, 1 Nisan’da vizyonda.

 

Atlıkarınca, tüm Türkiye’de işitme engelliler için Türkçe altyazıyla gösterime girecek.

 

Yarattığı etkiyle, çeşitli üniversite ve hastanelerde işaret dili kursları açılmasına neden olan Başka Dilde Aşk filminin ardından İlksen Başarır ve Mert Fırat, bu kez de Atlıkarınca’yla aile içi şiddet ve istismar konularında farkındalık yaratmak düşüncesiyle, çeşitli kadın dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla filmle bağlantılı bazı çalışmalar yürütüyorlar.

 

Başrollerinde Mert Fırat, Nergis Öztürk ve Zeynep Oral’ın yer aldığı, İlksen Başarır’ın yönettiği Atlıkarınca filminin senaryosu,  47’nci Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Senaryo Ödülü’nü aldı. Ayrıca, bu yılki festivalde filmin genç oyuncusu Zeynep Oral da Behlül Dal Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

 

Atlıkarınca, 30. Uluslararası İstanbul Film Festivali\'nde Ulusal Altın Lale ödülü için yarışacak.

Tüm yorumlar (9)

Avatar
TwostarT (Star) | 13 Mayıs 2011, 12:32

 Bu filmide izlemeyi düşünuyorum. Umarım güzeldir...

Cevap Yaz
0
0
sofrabezidesenligomlek (Figuran) | 2 Nisan 2011, 23:58

Her salonda mı altyazılı yoksa ekstra salonlar mı açılacak altyazılar için. Eğer öyleyse yine istanbulla kısıtlı kalır bu. Her salonda da altyazı olursa tuhaf olur bilginiz var mı ?

Cevap Yaz
0
0
hamitck (Dublör) | 29 Mart 2011, 21:24

Tebrik etmek gerek böyle bir şey yaptıkları için. Keşke tüm filmler de olsa. Engelliler de bizimle eşit. Onların da film izlemeye hakkı var. İnşallah diğer filmlere de yaparlar.

Cevap Yaz
0
0
player1905 (Artist) | 29 Mart 2011, 11:58

çok güzel bir haber engellilerinde düşünülmsi onalrında film izleme hakalrına sahip çıkılması çok güzel bir haber bu ya

Cevap Yaz
0
0
JenGarner (Star) | 29 Mart 2011, 11:00

Ömer Fırat a helal olsun diyorum. Başka Dilde Aşk da da engelli bir insanın yaşadığı zorlukları anlatıyordu. Şimdi de engelliler için altyazılı yapıcakmış. Başarılar diliyorum ve filmi merakla bekliorum... :)

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz