Sinemalar.com

Atlıkarınca Ödülüne Kavuştu

Atlıkarınca Ödülüne Kavuştu
18 Nisan 2011

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından AKBANK sponsorluğunda düzenlenen 30. İstanbul Film Festivali’nin ödülleri 16 Nisan Cumartesi gecesi Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki Kapanış Galası ve Ödül Töreni’nde sahiplerini buldu.

 

Festival kapsamında Radikal Gazetesi tarafından verilen Halk Ödülü hem uluslararası hem de ulusal yarışmada izleyicilerin oylarıyla saptanan filmlere verildi. Radikal Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Can Sağlık’ın açıkladığı Halk Ödülü’nü Uluslararası Yarışma’da Seyfi Teoman’ın Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Ulusal Yarışma’da İlksen Başarır’ın Atlıkarınca adlı filmleri kazandılar.

 

Tören sırasında zarfların karışması ve festival ekibi tarafından Eyüp Can Sağlık’a yanlış zarf verilmesi nedeniyle kazanan film yanlış anons edildi. Törenin ardından ödül gerçek sahibi İlksen Başarır ve Atlıkarınca ekibine festival yönetimi tarafından iletildi.

 

Konuyla ilgili daha sonra açıklama yapan İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, böyle bir hatadan dolayı çok üzgün olduklarını, bu hatanın güzel geçen bir 30. yılın nazar boncuğu olduğunu söyledi.

 

Radikal Halk Ödülü’nü kazanan filmleri belirleyen izleyiciler arasından çekilecek kura sonucunda iki şanslı festival izleyicisi Radikal Gazetesi’nin davetlisi olarak Roma Film Festivali’ne konuk olacak.

Tüm yorumlar (4)

Avatar
player1905 (Artist) | 21 Nisan 2011, 11:05

tebrik ederim yapımcılarını dvd si çıkınca izlemeyi düşünüyorum

Cevap Yaz
0
0
corcillo (Figuran) | 19 Nisan 2011, 20:56

w-w-w-fransizcaoreniyorum-blogspot-com fransizca ogrenmek isteyenler icin cok sey bulabileceginz bir yer herkesi bekliyoruz

Cevap Yaz
0
0
corcillo (Figuran) | 19 Nisan 2011, 21:11

w-w-w-fransizcaoreniyorumm-blogspot-com fransizca ogrenmek isteyenler icin cok sey bulabileceginz bir yer herkesi bekliyoruz
 
pardon yanlis yazmisin duzelttim cift m olucakti :D

0
0
rana-as (Jön) | 18 Nisan 2011, 19:15

atlıkarınca da bizim büyük çaresizliğimiz de istanbulda birkaç sinema salonunda gösteriliyor, izleme imkanımız az. sinema salonlarını bu konuda hiç mi hiç anlamıyorum ve buradan veryansın etmek istiyorum. şöyle filmlere yer açın ya!

Cevap Yaz
0
0
crituques (Efsane) | 18 Nisan 2011, 17:43

Ödül kazanan filmler çok yerinde bir seçim olmuş, uluslararsı başarılarına da tanık oluruz umarım.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz