Sinemalar.com

Racon Kesmeyen Keyifli Film

Racon Kesmeyen Keyifli Film
27 Nisan 2011

Hiçbir yapımcı ve sponsor desteği olmadan çekilen “Ağır Abi” sinema filmi, 6 Mayıs’ta vizyona giriyor. İki gencin mafya olma yolunda yaşadığı birbirinden komik olayları anlatan filmin müziği için Müslüm Gürses ve PİT10 düet yaptı.

 

Senarist ve yönetmenliğini Oğuzhan Uğur’un üstlendiği komedi filmi ‘Ağır Abi’, Özen Film dağıtımıyla 6 Mayıs’ta vizyona giriyor. Çekimleri filme konu olacak türden ironik ve maceralarla dolu geçen ve tamamen genç bir kadronun ortak çalışması olan film, ağır abi olmaya karar veren iki gencin bu yolda yaşadığı birbirinden komik olayları anlatıyor. Oyuncu kadrosunun tamamına yakını MSM mezunlarından oluşan filmin başrollerinde Halil Taşdemir,  Senem Başak, Önder Yalçın, Erdinç Kurt ve Serhat Turhan var. Onlara Şefik Onatoğlu A. Enver Akoğlu, Sefa Songür, Cenk Dostverdi, Burçak Üzen, Murat Cirit ve Sennur Nogaylar gibi oyuncular da eşlik ediyor.

 

 

Filmin en büyük sürprizlerinden biri de Müslüm Gürses! Ünlü sanatçı, sözlerini filmin yönetmeni Oğuzhan Uğur’un yazdığı ‘Ağır Abi’ şarkısını kendine has üslubuyla yorumlayarak genç kadroya omuz verdi. Müslüm Gürses’in Pit10’la birlikte seslendirdiği şarkı, paylaşım sitelerinde yüz binlerce kişi tarafından dinlenerek büyük bir başarıyla imza attı! Filmin müziklerini bu alanın tanınmış isimlerinden, Altın Portakal ödüllü Mazlum Çimen ve Saki Çimen, kurgusunu da yine ödüllü bir isim olan Serdar Çakular yaptı.

 

Filmin konusu:

 

İki genç mafya dizilerinden etkilenip AĞIR ABİ olmaya karar verirse neler olur?
‘Ağır Abi’, iki arkadaşın ağır abi olma yolunda verdikleri mücadele sırasında iki güç arasında kalmalarını konu alıyor. Efe ve Yiğit adında iki genç moda olan mafya dizilerinden etkilenmeyi abartıp AĞIR ABİ olmayı kafaya koymuşlardır. Ağır abi olabilmek için ne yapabileceklerini düşünürlerken, Türkiye’de yaşayan en acımasız mafya babası olan Abidin Cirit\'in yaşadığı kasabaya gitmeye karar verirler.

 

Ufak bir güç gösterisiyle kendilerini Abidin Cirit\'e kanıtlayan ikili, amaçlarına ulaştıklarını zannederken, Cirit\'in bir anda tövbe edip kendini âlemden emekli etmesiyle yıkılır. Cirit elini yine de ikilinin üzerinden çekmez ve Efe’yle Yiğit’i tek oğlu olan Sultan’ın koruması olarak görevlendirir. Sultan\'ın ipe sapa gelmez, aşırı şımarık hareketleri yüzünden gençlerin başına olmadık şeyler gelir. İkili kendilerini Sultan yüzünden başlarına açılan dertten sıyırmaya çalışırken, kendilerini bir anda Antepli ve Cirit arasında geçen büyük bir intikam savaşının ortasında bulur.

Tüm yorumlar (11)

Avatar
vizyondakifilmler (Dublör) | 15 Mart 2015, 22:54

senaryoyu beğendim gidece gelirğimde eskişehire gelirse umarım bol bol gülerim

Cevap Yaz
0
0
dangerous18 (Profesyonel) | 1 Mayıs 2011, 02:10

küfürsüz komedi filmi yapamıyorlar vay ya. sinir oluyorum ya neden küfür ediyorsun ki filmde sen. anlamıyorum gitti ya

Cevap Yaz
0
0
airakrep (Amatör) | 1 Mayıs 2011, 02:22

katılıyorum ah ah nerede o eski kemal sunal metın akpınar zeki alasya sener sen ve yazmadıgım binlercesi kufursuz gulduruyolar onlardan bayagı ders almalarılazım

0
0
player1905 (Artist) | 30 Nisan 2011, 17:46

senaryoyu beğendim gidece gelirğimde eskişehire gelirse umarım bol bol gülerim

Cevap Yaz
0
0
keo551 (Amatör) | 29 Nisan 2011, 15:51

bence çok güzel bir filme benziyor çekimler sırasında gülmekten yerlere yattım istanbul maltepede oturuyorum gebze eskihisira hem gezmek hemde balık tutmak için gitmiştim güzel yerler orası bi baktım birileri koşuyor bağrıyor dedim ne oluyor gürültü batırtı bi baktım film çekiyorlar adamın birinine deim filmim ismi ne dedim dedi ağır abi bi kaptırdım orda kendimi tam 5 gün eskihisara gitim geldim ve gülmekten kendimi alamadım kesinlikle filme gidin derim çoğunlukla gençler var yeni yüzler var

Cevap Yaz
0
0
crituques (Efsane) | 29 Nisan 2011, 01:03

Önyargılı olmadan izlemek gerekiyor, bağımsız niteliği nedeniyle kaliteli bir yapım çıkmış olabilir ortaya.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz