Sinemalar.com

Tarantino, Yeni Filminin Senaryosunu Bitirdi

Tarantino, Yeni Filminin Senaryosunu Bitirdi
2 Mayıs 2011

Inglourious Basterds\'ın ardından bir süre senaryo yazımına yönelen ünlü yönetmen Quentin Tarantino, yeni filmi ile ilgili bilgileri açıkladı. Adının Django Unchained olacağı açıklanan filmin türü ise Spaghetti Western. 1960\'lı ve 70\'li yıllarda avrupalı yönetmenlerin amerikan western filmlerine özenerek çektikleri filmlere verilen bu isim, ilk başta alay etme amaçlı olsa da daha sonra Sergio Leone gibi usta italyan yönetmenlerin başarısı ile western filmleri arasında kendini kabul ettirmiş bir türdür. Tarantino ise bu filminde de yine sinemanın büyük ustalarına saygı duruşunda bulunuyor ve italyan yönetmen Sergio Corbucci\'nin orijinal Django filmi ile japon sinemacı Takashi Miike\'nin \"Sukiyaki Western Django\" filmini temele alıyor.

 

Yapılan açıklamaya göre, Django Unchained\'i Kill Bill Vol.3\'ten önce izleyeceğiz. Başrolleri de şimdiden belli: Christopher Waltz ve Franco Nero.

Tüm yorumlar (31)

Avatar
vizyondakifilmler (Dublör) | 15 Mart 2015, 22:52

tarantino hayranıyım sabırsızlıkla bekliyorum

Cevap Yaz
0
0
flimsever (Profesyonel) | 15 Temmuz 2011, 12:10

işte tarantinodan böyle bir proje bekliyordum hadi hayırlı olsun hepimize bakalım nasıl olcak tarantino tam bir western hayranıdır zaten her filminde seçtigi müzikler karekter olsun bunu çok iyi yansıtıyor.sabırsızlıkla bekliyorum

Cevap Yaz
0
0
veronika-deklava (Figuran) | 4 Temmuz 2011, 11:00

Son derece "yine" çarpıcı olacağına eminim. O kıvrak ve akıl almaz düşünce tarzına bayılıyorum.

Cevap Yaz
0
0
paint-it-black (Dublör) | 9 Mayıs 2011, 20:49

Bbam yüzünden western filmlerini az da olsa sevmeye başladım.Ama hepsinin eski olduğundan yakınıyordum.işte tarantino ve western yan yana spaghettilisinden olsada...güzel bir yapım bizi bekliyor galiba.

Cevap Yaz
0
0
scarlettj (Efsane) | 9 Mayıs 2011, 00:55

Dahi yönetmenin her  projesi keyifle izlenir.merakla bekliyoruz.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz