Yeşil Fener

05.05.2011 09:23
Yeşil Fener

İlk defa beyaz perdeye uyarlanan popülar kahramanlardan “Yeşil Fener” filminde Martin Campbell’ın yönetiminde; başrolde Ryan Reynolds yer alıyor.
Gizemli ve engin bir evrende yüzyıllardır var olan küçük ama güçlü bir birlik vardır;

 

Yeşil Fener Kolordusu olarak adlandırılan barış ve adalet koruyucuları. Gökadalarda düzeni koruyacaklarına söz veren bu savaşçı birliğinin her üyesi, onlara süpergüç veren bir yüzük takar. Ama Parallax adında yeni düşmanları evrendeki güç dengesini bozmaya kalkışınca, kaderleri ve dünyanın kaderi, seçilen ilk insan, yeni asker Hal Jordan’a emanet edilir.

 

“Yeşil Fener” filmini Martin Campbell yönetiyor. Senaryo Greg Berlanti & Michael Green & Marc Guggenheim ve Michael Goldenberg’e ait. DC Comics tarafından yayınlanan çizgi roman kahramanlarına dayalı olan hikaye, Greg Berlanti & Michael Green & Marc Guggenheim’a ait.
Filmin diğer rollerinde; Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Jay O. Sanders, Temuera Morrison, Taika Waititi, Jon Tenney, Oscar® adayı Angela Bassett ve Michael Clarke Duncan ve Oscar® ödüllü Tim Robbins ve Geoffrey Rush yer alıyorlar.

 

Film’in yapımcılığını Donal De Line ve Greg Berlanti tarafında gerçekleştiriliyor. Herbert W. Gains ve Andrew Haas yönetici yapımcı olarak görev alıyorlar. Geoff Johns ve Lucienne Papon da ortak yapımcılar.
“Yeşil Fener” 3D ve 2D olarak Haziran 2011’den itibaren tüm dünyada vizyona girecek, Türkiye vizyon tarihi ise 29 Temmuz. Film dünya çapında bir Warner Bros. Entertainment Company olan Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak.