Sinemalar.com

Yeşil Fener

Yeşil Fener
5 Mayıs 2011

İlk defa beyaz perdeye uyarlanan popülar kahramanlardan “Yeşil Fener” filminde Martin Campbell’ın yönetiminde; başrolde Ryan Reynolds yer alıyor.
Gizemli ve engin bir evrende yüzyıllardır var olan küçük ama güçlü bir birlik vardır;

 

Yeşil Fener Kolordusu olarak adlandırılan barış ve adalet koruyucuları. Gökadalarda düzeni koruyacaklarına söz veren bu savaşçı birliğinin her üyesi, onlara süpergüç veren bir yüzük takar. Ama Parallax adında yeni düşmanları evrendeki güç dengesini bozmaya kalkışınca, kaderleri ve dünyanın kaderi, seçilen ilk insan, yeni asker Hal Jordan’a emanet edilir.

 

“Yeşil Fener” filmini Martin Campbell yönetiyor. Senaryo Greg Berlanti & Michael Green & Marc Guggenheim ve Michael Goldenberg’e ait. DC Comics tarafından yayınlanan çizgi roman kahramanlarına dayalı olan hikaye, Greg Berlanti & Michael Green & Marc Guggenheim’a ait.
Filmin diğer rollerinde; Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Jay O. Sanders, Temuera Morrison, Taika Waititi, Jon Tenney, Oscar® adayı Angela Bassett ve Michael Clarke Duncan ve Oscar® ödüllü Tim Robbins ve Geoffrey Rush yer alıyorlar.

 

Film’in yapımcılığını Donal De Line ve Greg Berlanti tarafında gerçekleştiriliyor. Herbert W. Gains ve Andrew Haas yönetici yapımcı olarak görev alıyorlar. Geoff Johns ve Lucienne Papon da ortak yapımcılar.
“Yeşil Fener” 3D ve 2D olarak Haziran 2011’den itibaren tüm dünyada vizyona girecek, Türkiye vizyon tarihi ise 29 Temmuz. Film dünya çapında bir Warner Bros. Entertainment Company olan Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılacak.

Tüm yorumlar (15)

Avatar
Nightingale (Profesyonel) | 29 Haziran 2015, 18:15

Ryan Reynolds filmde karakteri çok iyi oynadığını düşünüyorum.

Cevap Yaz
0
0
piinar (Profesyonel) | 10 Eylül 2011, 13:23

Fragmanını ilk izlediğimde Gerçekten Çok etkilenmiştim hele birde Ryan Reynolds bu filmde olması daha da güzel olacağına emin olmamı sağladı.Fakat Sİnemada izlediğim film beklentilerimin çok altında kaldı.Üzülerek söylüyorum ki film fragmanındaki kadar dolu dolu bir konuyla işlenmemiş.

Cevap Yaz
0
0
KANEKIKEN (Profesyonel) | 10 Temmuz 2011, 01:28

arkadaşlar filmi izledim ve çok beğendim tavsiyede ederim şimdi diyeceksniz ki film daha vizyona girmedi arkadaşlar film vızyona girmeden internete düştü haberınız olsun

Cevap Yaz
0
0
ToshioByakuya (Dublör) | 3 Eylül 2011, 10:36

peki hagi site?

0
0
scarlettj (Efsane) | 9 Mayıs 2011, 00:35

Ryan Reynolds'u yine farklı birr yapım ile izlemek oldukça güzel.İçinde yer aldığı her yapım bambaşka ve kendisini tekrar etmeyen bir oyuncu.Bilim kurgu ve fantastik sinemada bakalım nasıl bir oyunculuk sergileyecek?

Cevap Yaz
0
0
not-optimist-fall (Jön) | 6 Mayıs 2011, 08:28

Filmin fragmanını çok önceden izledim..Fena degil gibi..Ama açıkçası pek fazla bişey beklemiyorum izleyip görecez..

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz