Sinemalar.com

Nuri Bilge Ceylan'ın Bir Zamanlar Anadolu'da Filminden İlk Kareler

Nuri Bilge Ceylan'ın Bir Zamanlar Anadolu'da Filminden İlk Kareler
5 Mayıs 2011

Nuri Bilge Ceylan\'ın merakla beklenen son çalışması Bir Zamanlar Anadolu\'da\'nın ilk görselleri internetten yayınlandı.

 

11 Mayıs\'ta başlayacak Cannes Film Festivali\'nde Altın Palmiye için yarışacak olan film, Nuri Bilge Ceylan\'ın 6. uzun metraj filmi olacak. Bir Zamanlar Anadolu\'da, bir doktorla savcının Anadolu bozkırlarında bir gecede geçen gerilimli hikâyelerinin anlatıldığı bir film olacak. Senaryosu Nuri Bilge Ceylan ve eşi Ebru Ceylan tarafından yazılan filmin görüntü yönetiminde Ceylan\'ın daha önceki iki filminde olduğu gibi yine Gökhan Tiryaki.

 

Başrollerinde Muhammet Uzun, Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel ve Ahmet Mümtaz Taylan\'ı izleyeceğimiz bu 150 dakikalık ve neredeyse tamamı gece çekilen yapım, dış basında şimdiden Cannes\'ın favorileri arasında gösteriliyor.

 

Ceylan, İklimler filmiyle FIPRESCI, Uzak filmiyle Büyük Jüri ve Üç Maymun filmiyle En İyi Yönetmen ödüllerini Cannes\'da kazandı. Bu yıl da festivalden Altın Palmiye ile dönmesi bekleniyor.

Tüm yorumlar (7)

Avatar
actionboy35 (Jön) | 6 Mayıs 2011, 21:59

Tree of Life çok güçlü bir rakip, ayrıca Cannes bir kaç yıldır uzakdoğu paranoyası yaşıyor, bu sefer değişiklik yapıp Altın Palmiye'yi Holywood'a verebilir. Ama 2 numaralı aday olarak Nuri Bilge Ceylan gösteriliyor. İki filmi de dikkatli şekilde izlemek gerek. Keşke Cannes biletim olsaydı.

Cevap Yaz
0
0
dussokagisakini (Dublör) | 6 Mayıs 2011, 16:36

Nuri Bilge'nin filmlerini severim. Oyuncu kadrosu da harika, uzun zamandır yapım aşamasındaydı, bekliyoruz artık. ;)

Cevap Yaz
0
0
buraksezer82 (Amatör) | 6 Mayıs 2011, 09:16

Siyasi içerik kaygısı olmayan ve kendine özgü minimalist sitili olan ülkemizdeki ender yönetmenlerden ve bence en iyisi. Her filmini defalarca hatim etmiş birisi olarak bu filmini çok ama çok merak ediyorum. Oyuncu kadrosu ise konuya ve N.B.C nin tarzına tam oturacak nitelikte bence. Filmin uzun olacağını da düşünürsek benim için tam bir sinema ziyafeti olacağa benziyor. Filmi görmeden bir yorum yapamayız ama bence bu sefer Altın Palmiye alırız gibime geliyor.

Cevap Yaz
0
0
crituques (Efsane) | 6 Mayıs 2011, 00:50

Ceylan hepimizin grur duyduğu bir isim, uzun dönemdir beklediği büyük ödülü bu yıl alacak sanırım.

Cevap Yaz
0
0
aytac90 (Figuran) | 5 Mayıs 2011, 21:06

Filmlerinde doğanın güzelliklerini yansıtan ve hayatın saf ve doğal halini bütün gzllikleriyle aktaran bir yönetmen. İnşallah bu filminde de başarılı olur.

Cevap Yaz
0
0
Görüşleriniz